• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Technologie Lakiernicze

  Wydanie nr: 1(147)/2024

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  miesiąc temu  07.03.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 3

  Projektowanie i realizacja linii do kataforezy, cynkowania i lakierniczych oraz systemów uzdatniania wody w instalacjach przemysłowych

  Firma FINMAT Srl jest włoskim konsorcjum firm wyspecjalizowanych w projektowaniu i wykonawstwie:

  • systemów nanoszenia powłok galwanicznych (kataforeza, cynkowania), 
  • lakiernictwie na mokro i proszkowo, 
  • konstrukcji przemysłowych, 
  • systemów uzdatniania wody (filtracja, ultrafiltracja osmoza i stacje wody demi),
  • przemysłowych kanałów wentylacyjnych, 
  • działającą głównie w sektorze motoryzacyjnym i lotniczym, ale także w wielu innych branżach.

  W 2011 roku grupa przedsiębiorców z okolic Neapolu postanowiła założyć konsorcjum, na czele którego stanął Ernesto Mattiello, a które przyjęło nazwę FINMAT. W jego skład weszły firmy, które są liderami w dziedzinie: hydrauliki, ślusarstwa, mechaniki, mechatroniki, programistyki i elektroniki.
  Każdy socio w tym konsorcjum posiada swoje biuro projektowe, w którym zatrudnia wyspecjalizowaną kadrę inżynierską mającą do dyspozycji najnowocześniejsze oprogramowanie (dzięki współpracy z Universita degli Studi di Napoli Federico II w Neapolu) pozwalające na opracowanie indywidualnych projektów i rozwiązań dla każdego klienta.

  Przyświecają nam trzy nadrzędne cele:

  • EFEKTYWNOŚĆ OPERACYJNA − czyli zrobić dobrze w jak najkrótszym czasie. Wiemy, że klienci zawsze chcą otrzymać odpowiedź od razu, a zrobione ma być „na wczoraj”;
  • NIEZAWODNOŚĆ − nasi główni klienci darzą nas dużym zaufaniem w zakresie niezawodności operacyjnej naszych konstrukcji i urządzeń oraz naszej dostępności i elastyczności, które wywalczyliśmy sobie poprzez długie lata współpracy z nimi;
  • ZAANGAŻOWANIA − jesteśmy zaangażowani w codzienne problemy operacyjne i zawsze jesteśmy gotowi uczestniczyć w technicznych wyborach i wyzwaniach naszych klientów. Nigdy nie mówimy „nie da się”, zawsze mówimy „wspólnie znajdziemy rozwiązanie”.

  Core business naszej firmy stanowi projektowanie i budowa linii w systemie „klucze do ręki”. W dziedzinie instalacji do kataforetycznego nanoszenia powłok nieskromnie uznajemy się za jedną z wiodących firm w Europie. Nasze linie KTL działają w takich krajach, jak: Polska (4 linie), USA, Włochy, Brazylia , Hiszpania, Serbia, Maroko. Wybudowaliśmy także wiele linii do cynkowania, głównie galwanicznego oraz linie lakiernicze do malowania proszkowego i na mokro.

  Ostatnimi czasy zauważyliśmy, że wiele firm boryka się z problemem wód i cieczy technologicznych. Nowe przepisy związane z ochroną środowiska naturalnego znacznie skomplikowały system ich odprowadzania, a tym samym podrożyły proces produkcyjny, w których są one używane. 
  Wiele firm wcześniej zrzucało do ścieków wody pochodzące z płuczek, malowania kataforetycznego, wytrawiania i innych procesów. Aktualne regulacje prawne bardzo zawęziły ilości substancji szkodliwych, które wraz z wodą mogą być odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji i dalej do oczyszczalni ścieków. Tu należy zauważyć, że nie wszystkie oczyszczalnie mogą przetworzyć i uzdatnić każdy rodzaj odpadu płynnego. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki
  Klucze do ręki

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 1(147)/2024

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne