• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Wyroby Lakiernicze

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  23.02.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Firma Arctura ogłosiła, że podpisała umowę licencyjną z firmą Mankiewicz, międzynarodowym producentem wysokiej jakości farb i rozwiązań lakierniczych, w celu opracowania powłoki odgromowej ArcGuide®, która została specjalnie zaprojektowana w celu znacznego zmniejszenia częstości występowania uszkodzeń turbin wiatrowych spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi − co zwykle kosztuje przemysł energetyczny ponad 100 milionów dolarów rocznie.

  − Ta przełomowa powłoka łopat jest odpowiedzią na jeden z najważniejszych problemów odczuwanych przez operatorów farm wiatrowych − stwierdził Neal Fine, dyrektor generalny Arctura. − Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Mankiewicz, czołowym producentem powłok w branży. Operatorzy farm wiatrowych są bardziej niż gotowi na wprowadzenie tego produktu na rynek i będą zadowoleni wiedząc, że jest on oferowany przez zaufanego producenta znanego z trwałych i skutecznych powłok.

  Uszkodzenia turbin wiatrowych spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi są jednym z największych wydatków ponoszonych przez operatorów, a problem ten będzie się pogłębiał w nadchodzących latach, w miarę jak producenci będą budować coraz wyższe turbiny wiatrowe, a aktywność piorunów wzrośnie z powodu zmian klimatycznych.

  ArcGuide to powłoka nawierzchniowa na bazie poliuretanu, która zawiera zastrzeżoną mieszankę komponentów. Po nałożeniu na powierzchnię łopaty turbiny wiatrowej w pobliżu receptorów wyładowań atmosferycznych, ułatwia ona tworzenie zjonizowanych kanałów na powierzchni podczas narastania uderzenia, zapewniając bezpieczną zewnętrzną ścieżkę dla pioruna, aby dotrzeć do receptora naziemnego i zapobiec uszkodzeniom łopat. Powłokę można łatwo nałożyć i ma ona doskonałą trwałość, chroniąc łopatę nawet przed najtrudniejszymi warunkami i pozostając skuteczną po każdym uderzeniu.

  − Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Arctura przy opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek ArcGuide, przełomowego systemu ochrony odgromowej dla branży wiatrowej − oświadczył Fabian Grimm, dyrektor zarządzający Mankiewicz. − Nasze zaangażowanie w innowacje i dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań w zakresie powłok doskonale wpisuje się w wizję firmy Arctura. Wspólnie stawiamy czoła krytycznemu wyzwaniu, przed którym stoją operatorzy farm wiatrowych, oferując tę nową cenną funkcjonalność w ramach naszego portfolio produktów BladeRep.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne