• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Wyroby Lakiernicze

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  Raport

  3 miesiące temu  02.06.2021, ~ Administrator   

  Dzięki aplikacji webowej użytkownicy mogą obejrzeć każdy odcień na wybranym typie nadwozia i w określonych warunkach oświetleniowych, a gotowy projekt zapisać i wydrukować.

  Dzięki aplikacji webowej użytkownicy mogą obejrzeć każdy odcień na wybranym typie nadwozia i w określonych warunkach oświetleniowych, a gotowy projekt zapisać i wydrukować.

  Tym razem oprócz prezentacji najmodniejszych odcieni lakierów samochodowych na lata 2021-2025 producent udostępnił także aplikację, która umożliwia ich wizualizację na wybranym typie pojazdu.

  Elektromobilność i systemy autonomiczne zmieniają oblicze rynku samochodowego, w tym także segmentu lakierów dla motoryzacji – dowodzi w swoim najnowszym „Trendbooku” firma Clariant. I jako przykład przytacza czerń węglową – pigment, który niemal całkowicie pochłania promieniowanie podczerwone, a tym samym sprawia, że samochód staje się niewidoczny dla systemów wspomagających jazdę opartych na technologii Lidar. Stąd też Clariant w swoich produktach całkowicie zrezygnował ze stosowania czerni węglowej, zastępując ją m.in. płatkami aluminium, które podobnie jak czarny pigment skutecznie zwiększają krycie w przypadku jasnych lakierów, a także pigmentami organicznymi pozwalającymi uzyskać głęboką czerń odbijającą promieniowanie IR.

  Między innymi ten właśnie kolor znajdziemy na stronach najnowszego „Trendbooka”, w towarzystwie 27 innych odcieni podzielonych na cztery kategorie: „Codzienny powrót do pracy”, „Kultura oparta na wartościach”, „Szybcy i ciekawi” oraz „Tęczowy most”. Pierwsza obejmuje cztery stonowane, aczkolwiek nie do końca klasyczne barwy, które – zastosowane na samochodach służbowych – sprawią, że zyskają one oryginalny, pozytywny charakter. Kolejna obejmuje osiem klasycznych odcieni dedykowanych ludziom, którzy cenią sobie uniwersalne wartości i szerokie horyzonty myślowe i nie chcą być ani ostentacyjni, ani nadto ofensywni.

  Dwie ostatnie palety są przeciwieństwem dwóch pierwszych: „Szybcy i ciekawi” to propozycja dla ludzi ciekawych świata, pewnych siebie podróżników, dla których kolor samochodu ma także znaczenie symboliczne – wyraża ich otwartość i światopogląd. Zaś „Tęczowy most” został stworzony z myślą o najmłodszym pokoleniu – młodych gniewnych, którzy poszukują własnego sensu życia, odrzucają utarte schematy i klasyczne wartości, a kolor pojazdu traktują jak manifestację obywatelskiego nieposłuszeństwa.

  W tym roku oprócz klasycznego „Trendbooka” Clariant przygotował także jego wariant wirtualny w formie aplikacji webowej, w której po podaniu podstawowych danych możemy tworzyć swoje własne wizualizacje poszczególnych kolorów. Do wyboru mamy 10 typów nadwozi oraz 5 rodzajów oświetlenia. Dzięki możliwości obracania pojazdu możemy przyjrzeć się danemu odcieniowi pod różnymi kątami, zaś wybrane kolory zapisać w formie broszury i wydrukować. Aplikacja dostępna jest na stronie: www.clariant-virtualshowroom.com.


  W nowym „Trendbooku” Clariant zaprezentował 28 odcieni lakierów samochodowych podzielonych na cztery kategorie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony