Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 3(107)/2017

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  12.06.2017, ~ Administrator   

  Strona 1 z 5

  10 pytań, które należy zadać przed wybraniem stacji odzysku ścierniwa

  Zakup mobilnego separatora zanieczyszczeń ścierniwa służącego do odzysku ścierniwa w terenie jest poważnym przedsięwzięciem. Poznanie zalet i wad konstrukcji głównych komponentów separatora może ułatwić ten proces. Jeśli wiesz o co należy zapytać, to jesteś na dobrej drodze, aby podjąć właściwe decyzje, które zapewnią udaną i rentowną pracę. Dziesięć poniższych pytań stanowi doskonały punkt wyjścia i może posłużyć za przewodnik. 

  1. Jakiej wielkości i rodzaju zbiornik należy zakupić?

  To brzmi jak bardzo proste pytanie, ale należy wiele wiedzieć, jeśli chodzi o ułożenie zbiornika na ścierniwo. Należy rozważyć podstawowe kwestie:

  • Pojedyncze zbiorniki z jednym wylotem są łatwiejsze w użytkowaniu niż duże zbiorniki i małe zbiorniki z dwoma wylotami.
  • Ciśnienie znamionowe w zbiorniku powinno wynosić 150 psi (10,335 bara) lub więcej, aby bezpiecznie obsługiwać powszechne obecnie sprężarki o większym ciśnieniu powietrza
  • Nigdy nie wybieraj zaworów membranowych! Nigdy! Są obecnie rzadko używane, ale należy zawsze zapytać, aby być pewnym. Normalnie zamykane zawory dozujące materiał ścierny wykonane z węglika wolframu zapewniają bezpieczniejszą i bardziej dokładną metodę przepływu materiału ściernego.

  Wybieraj zbiorniki, które pobierają i wydalają największą ilość materiału ściernego. W zależności od kształtu i ułożenia górnej głowicy, „pojemność robocza” może zmieniać się o 50 procent lub więcej w zbiornikach na ścierniwo o podobnych rozmiarach. Wypukłe głowice górne lub głowice, które są uwypuklone, będą miały współczynnik wypełnienia 90 procent lub lepsze, co oznacza, że wykorzystane jest 90 procent znamionowej pojemności zbiornika. Odwrotnie, wklęsłe głowice górne lub głowice, które są wciśnięte do dołu, mogą utracić 50 procent lub więcej pojemności użytkowej zbiornika. (Aby zrozumieć pojemność użytkową w kategorii czasu, 36-calowy (762 mm) zbiornik z wypukłą głowicą górną może śrutować do dwóch godzin podczas, gdy 36-calowy (762 mm) zbiornik w takiej samej maszynie – ale z wklęsłą głowicą górną – będzie śrutował mniej niż 30 minut w takich samych warunkach.)
  Także zbiorniki stożkowe, jeśli stożek zwęża się do punktu wylotu, zapewniają prawie całkowite rozładowanie zbiorników. Nie wybieraj płaskich głowic dolnych lub głowic stożkowych z 6-calowym (152,4 mm) dnem płaskim, które (łącznie z więcej niż jednym wylotem na zbiornik) spowodują, że ścierniwo pozostanie na dnie zbiornika i prawdopodobnie zawory dozujące materiał ścierny zostaną zatkane grudkami starego ścierniwa.
  Wybieraj przynajmniej 1,5-calowe (38,1 mm) węże powietrzne i nadwymiarowe, tj. o większej średnicy niż węże zawory powietrza. Zawór powietrza nadmuchowego powinien także być oddzielony od zaworu ciśnieniowego zbiornika.

  2. Jakiej wielkości zasobnik materiału ściernego jest potrzebny? 

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Pojedyncze zbiorniki z jednym wylotem są łatwiejsze w użytkowaniu niż zbiorniki duże lub z dwoma wylotami. (Fot. Atlantic Design)
  Urządzenia do przesyłu powietrza mają mniej ruchomych części, o które trzeba się martwić, niż przenośniki kubełkowe i są bardziej odporne na warunki atmosferyczne. (Fot. Atlantic Design)
  Podwójne zawory upustowe zapewniają dodatkowe opróżnianie komór, co pozwala na faktyczne ciągłe odkurzanie. (Fot. Atlantic Design)
  Właściwie zaprojektowane, niskonapięciowe panele sterowania (24vdc i mniej) są najbardziej bezpieczne do zastosowań przenośnych. (Fot. Atlantic Design)
  Zakupienie właściwie dobranego wymiarowo i funkcjonującego sprzętu do regeneracji ścierniwa pozwoli skrócić przestoje, zwiększy wydajność, poprawi bezpieczeństwo i zapewni lepsze wyniki końcowe. (Fot. Atlantic Design)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony