• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 1(117)/2019

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  14.03.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Śrutownica wieszakowa do pracy ciągłej, z komorami wejściową, roboczą i wyjściową, wyposażona jest w 16 turbin rozmieszczonych z przesunięciem w dwóch pionowych rzędach. Dzięki temu pokrycie strumieniem śrutu jest pełne, na wszystkich powierzchniach przed

    Śrutownica wieszakowa do pracy ciągłej, z komorami wejściową, roboczą i wyjściową, wyposażona jest w 16 turbin rozmieszczonych z przesunięciem w dwóch pionowych rzędach. Dzięki temu pokrycie strumieniem śrutu jest pełne, na wszystkich powierzchniach przed

    Strona 1 z 2

    Elastyczne rozwiązanie do czyszczenia strumieniowo-ściernego dla różnych spawanych konstrukcji stalowych

    Perfekcyjne czyszczenie strumieniowo-ścierne jest obróbką wstępną dla elementów lakierowanych, które muszą być odporne na trudne warunki otoczenia. Z tego powodu holenderski producent sprzętu Delwi Groenink zwiększył swoje możliwości produkcyjne dzięki nowej oczyszczarce wieszakowej z ciągłym posuwem, przeznaczonej do różnych spawanych konstrukcji stalowych. 

    Klienci Delwi Groenink w Enschede (Holandia) działają głównie w sektorze podnoszenia, offshore i transportu. Firma projektuje i produkuje m.in. systemy pozycjonowania kontenerów, np. poduszki kontenerowe. Do chwili obecnej obróbka wstępna tych elementów, tj. ręczne śrutowanie i malowanie, dokonywana była zewnętrznie w najróżniejszych warsztatach, co wymagało kompleksowej logistyki i było dosyć czasochłonne. Aby przyspieszyć proces produkcji i zwiększyć elastyczność, firma zdecydowała się na prowadzenie tych procesów we własnym zakresie i przejęła warsztaty wraz z ich personelem. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować proces śrutowania, który dotychczas był wykonywany ręcznie, firma Delwi Groenink zainwestowała w nowoczesną oczyszczarkę strumieniowo-ścierną, która została umieszczona w nowym budynku przyległym do malarni. 

    W konsekwencji próby śrutowania i przekonanie do koncepcji wyposażenia

    Kluczowymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu wieszakowej oczyszczarki strumieniowo-ściernej RHBD 27/32-K z podajnikiem ciągłym były: wyniki prób śrutowania komponentów klienta, sukces podobnych systemów firmy Rösler pracujących aktualnie w terenie oraz serwis techniczny firmy Rösler w krajach Beneluksu. Maszyna jest przeznaczona do ciągłej obróbki pojedynczych elementów i partii wielu detali o wymiarach do 2600 × 3600 × 11000 mm (wys. × szer. × głęb.). Komora pracy wykonana jest ze stali manganowej. Ponadto, w miejscach narażonych na strumień śrutu, jest ona dodatkowo chroniona za pomocą łatwych do wymiany, bezszczelinowych płyt manganowych. 16 turbin typu Gamma 400 G, każda o mocy zainstalowanej 11 kW, generuje wymaganą wysoką intensywność strumieniowania. Turbiny są ułożone pionowo w dwóch rzędach na lewej i prawej ścianie komory pracy, przy czym oba rzędy względem siebie są nieco przesunięte. Turbiny wyrzucają około 2240 kg mediów na minutę, zapewniając doskonałe pokrycie wszystkich powierzchni. Specjalna konstrukcja łopatek rzucających «Y» oraz zoptymalizowany transfer mediów w tych wysoko wydajnych turbinach firmy Rösler umożliwiają ruch płynnych mediów przy niewielkich turbulencjach lub bez nich. Wynikające z tego wyższe prędkości rzutu i uderzenia w porównaniu z konwencjonalnymi turbinami o podobnej wielkości dają o 15 do 20 proc. większą wydajność czyszczenia. Wydajność śrutowania jest jeszcze wyższa dzięki skoncentrowanemu szablonowi śrutowania. Ponadto można wykorzystać obie strony łopatek turbin, co prowadzi do podwojenia czasu ich sprawności. Wszystkie te cechy techniczne oraz możliwość wymiany łopatek w ciągu zaledwie siedmiu minut przekonały klienta. 

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 1(117)/2019

    Reklama
    C1 - Medos oferta pracy 01.09-31.10 Joanna Knopp