• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 1(123)/2020

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  26.02.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Widok ogólny strony wylotowej oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS. Fot. Kammermeier

    Widok ogólny strony wylotowej oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS. Fot. Kammermeier

    Strona 1 z 3

    Ekonomiczna obróbka strumieniowo-ścierna wysokiej jakości stali prętowej

    Stal prętowa jest stosowana w wielu gałęziach przemysłu. Wiele zastosowań wymaga również wielu wariantów i najlepszych jakości. Wpływa to również na wymagania dotyczące powierzchni. Dlatego potrzebne są w tej dziedzinie innowacyjne koncepcje. 

    Ogromna kompetencja w zakresie technologii i produkcji sprawiła, że Stahlwerk Annahütte Max Aicher GmbH & Co. KG jest wiodącym i wysoko wydajnym przedsiębiorstwem w segmencie stali prętowej i gwintowanej. Produkty marki SAH Stabstahl sprawdzają się na całym świecie w branży motoryzacyjnej, narzędziowej i łańcuchowej, w budowie maszyn i urządzeń, w technologii rolniczej i wytwarzaniu energii.
    Z produktami marki SAS Systems przedsiębiorstwo to jest światowym liderem na rynku stali walcowanej na gorąco w dziedzinie inżynierii technicznej. Systemy stali gwintowanej SAS służą do łączenia, szalowania i kotwienia i są stosowane w dużych projektach budowlano-technicznych. Bez względu na to, czy jest to budownictwo na- i podziemne, mosty, drogi, tunele czy też górnictwo. 

    AGTOS wprowadził niedawno do eksploatacji nową wirnikową oczyszczarkę strumieniowo-ścierną (typu DR 80) do usuwania zgorzeliny ze stali prętowej. 

    Specjalne wymagania

    Po podjęciu decyzji o nowej oczyszczarce strumieniowo-ściernej zostały określone przez Annahütte odpowiednie wymagania. – Nowa oczyszczarka strumieniowo-ścierna musiała zostać zintegrowana z naszą istniejącą linią produkcyjną – mówi Andreas Kammermeier, asystent dyrekcji zarządzania. – Natomiast podczas instalacji ważne było dla nas dopasowanie przejść łączeniowych. Obydwie kwestie zostały doskonale zrealizowane.
    Wyzwanie polega na tym, że cały pręt musi być równomiernie poddawany obróbce strumieniowo-ściernej, tj. zgorzelina musi być usuwana z całkowitej powierzchni pręta. – Nasz stary system był wyposażony w trzy wirniki rzutowe, co powodowało słabe pokrycie kątowe – dodaje Kammermeier. –  Zdarzało się, że musieliśmy dwukrotnie oczyszczać materiał, aby uwolnić całą powierzchnię pręta ze zgorzeliny. Nowy system ma cztery wirniki rzutowe, co sprawia, że pokrycie kątowe jest obecne przez cały czas. Oznacza to, że nawet przy większych prędkościach przebiegu można osiągać zawsze optymalny wynik obróbki strumieniowo-ściernej. Wcześniej nie było to możliwe. 

    Przebieg procesu

    Po dostarczeniu stali prętowej jest ona prostowana i dociera w wiązkach do wlotu oczyszczarki strumieniowo-ściernej. Tam jest ona rozdzielana i na rolkach przechodzi przez oczyszczarkę strumieniowo-ścierną. Stół podporowy ma pojemność 7 ton. Obecnie przetwarzane są stale okrągłe od 12 do 40 mm. Ze względu na wysoką wydajność maszyny wszystkie typy mogą być obrabiane pod kątem usuwania zgorzeliny z prędkością 1 m/s. Po obróbce strumieniowo-ściernej następuje wyżarzanie i piłowanie, zanim stal zostanie załadowana.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Michael von Chaulin przed oczyszczarką strumieniowo-ścierną AGTOS. Fot. Kammermeier
    Widok ogólny strony wlotowej oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS. Fot. Kammermeier
    Obszerne klapy serwisowe ułatwiają prace konserwacyjne i nastawcze w oczyszczarce strumieniowo-ściernej. Fot. Kammermeier
    Wlot stali prętowej do oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS. Fot. Kammermeier

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 1(123)/2020

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne