Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 1(111)/2018

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  23.02.2018, ~ Administrator   

  Prace montażowe.

  Prace montażowe.

  Strona 1 z 2

  Maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej firmy IdeaPro

  IdeaPro to dynamiczna firma zatrudniająca kadrę posiadającą wysokie kwalifikacje zawodowe w projektowaniu i produkcji maszyn do obróbki strumieniowo-ściernej. Kontynuuje wieloletnie tradycje ośrodka nowosolskiego w produkcji oczyszczarek wirnikowych. Doświadczona kadra gwarantuje możliwość opracowywania nowych konstrukcji maszyn, urządzeń oraz linii technologicznych na bardzo wysokim poziomie technicznym oraz potrafi realizować innowacyjne pomysły. 

  Przykładem takim może być zaprojektowanie i wykonanie linii oczyszczania powierzchni stalowych dla klienta z branży motoryzacyjnej z Białorusi. Linia ta została uruchomiona na początku 2016 roku.
  W skład linii oczyszczania powierzchni wchodzą: 

  • oczyszczarka zawieszkowa przelotowa trójstanowiskowa OZ-1,2x1,0 wraz z systemem transportu podwieszanego,
  • oczyszczarka taśmowa OT-400 wraz z układem załadowczym i rozładowczym oraz instalacją odpylającą.

  Oczyszczarka zawieszkowa OZ-1,2x1,0 stworzona została do oczyszczania przedmiotów o maksymalnych gabarytach Ø1200 × 1000 mm. W oczyszczarkach zastosowano wysokoobrotowe wirniki łopatkowe (turbiny) z bezpośrednim napędem o wydajności do 180 kg śrutu/min. Wirniki napędzane są silnikami o wysokiej sprawności klasy IE3 wg wymogów UE, o mocy 11 kW i obrotach 2930 obr./min. Silniki te są w wykonaniu specjalnym konstrukcji wału napędowego i wzmocnionym łożyskowaniu, dedykowanym indywidualnie do tego typu urządzeń, co gwarantuje długą żywotność urządzenia 
  i bezawaryjną pracę. Części robocze wirników wykonane są ze specjalnych materiałów odpornych na ścieranie.
  W skład oczyszczarki zawieszkowej OZ-1,2x1,0 wchodzi przenośnik podwieszony o długości 28 m, zbudowany w systemie zamkniętym dwutorowym z 16 wózkami jezdnymi, do których mocowane są zawieszki z oczyszczanymi przedmiotami. Na zawieszce możliwe jest zawieszanie przedmiotów o łącznej wadze do 600 kg. Wózki jezdne napędzane są łańcuchem ciągnącym poprzez stację napędową. W stacji napędowej znajduje się kontrola obrotów i sprzęgło przeciążeniowe. 
  Oczyszczanie powierzchni następuje w trakcie jednego przejazdu przedmiotu przez komorę oczyszczarki. Podczas oczyszczania zawieszka wraz z przedmiotami zostaje wprawiona w ruch obrotowy wokół własnej osi zapewniający dokładne oczyszczenie wszystkich odsłoniętych powierzchni przedmiotów. 
  Oczyszczarka wyposażona jest w niezależną instalację odpylającą z odpylaczem workowym. Odpylacz posiada energooszczędną regenerację działającą bez przerywania pracy urządzenia. Instalacja odpylająca gwarantuje emisję pyłu z filtra poniżej 5 mg/m3 .
  Na szczególne podkreślenie zasługuje wysoki stopień automatyzacji urządzenia. Składają się na to takie elementy, jak: 

  • wykrywanie obecności przedmiotów w strefie działania strug śrutu połączone z automatycznym otwieraniem i zamykaniem dopływu śrutu do wirników rzutowych, 
  • ciągły pomiar ilości śrutu w obiegu oczyszczarki,
  • ciągły pomiar obciążenia wirników rzutowych śrutem,
  • rozbudowany system wizualizacji procesu wraz z pełną kontrolą parametrów pracy urządzenia,
  • sterowanie oczyszczarki realizowane przy zastosowaniu swobodnie programowalnego sterownika, pozwalające na dowolne programowanie parametrów pracy urządzenia dla określonych przedmiotów,
  • dotykowy ekran z wizualizacją pracy oczyszczarki, 
  • zdalny dostęp serwisowy do pamięci sterownika z wykorzystaniem globalnej sieci internetowej,

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Linia oczyszczania powierzchni.
  Oczyszczarka taśmowa OT-400.
  Oczyszczarka zawieszkowa OZ-1,2x1,0.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony