• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 5(127)/2020

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  10 miesięcy temu  13.11.2020, ~ Administrator   

  30 lat firmy Elhus, 20 lat sprzedaży procesów chemicznych

  W 2020 roku firma ELHUS obchodzi 30-lecie istnienia. To również 20 lat działalności na rynku polskim w zakresie opracowywania i wdrażania procesów chemicznych oraz dostarczania produktów do ich realizacji. Jednocześnie jest to 20 lat owocnej współpracy z naszymi klientami i z niemieckim partnerem, firmą Oqema. 

  Firma ELHUS powstała w 1990 roku. Od początku istnienia była to firma rodzinna i od początku osiągała sukcesy. Dziś, w 2020, roku obchodzimy 30-lecie jej istnienia. Przez cały okres naszej działalności w branży technologicznej współpracowaliśmy z wymagającymi klientami, dla których poszukiwaliśmy rozwiązań najwyższej jakości w zakresie technologii przygotowania powierzchni metalowych w celu uzyskania idealnej i trwałej powłoki malarskiej.
  Partnerska współpraca z koncernem Oqema w zakresie opracowywania i wdrażania innowacyjnych produktów zaowocowała powstaniem i skutecznym wdrożeniem na rynku polskim technologii niskotemperaturowych. Ten kierunek rozwoju odpowiada na wyzwania, jakie stawiane są przed firmami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Realizując w praktyce oferowane przez nas procesy technologiczne, wymiernie zmniejszamy konieczne zapotrzebowanie energetyczne. W praktyce pozwala to ograniczyć koszty procesów technologicznych, a także przyczynia się do dbałości o nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko, w którym żyjemy. 
  Wieloletnie doświadczenie zdobyte w czasie naszej działalności sprawia, że mamy niestandardowe możliwości rozwiązywania problemów związanych z zapewnieniem jakości powłok lakierniczych, i nie tylko. W zakresie naszej oferty jesteśmy w stanie skutecznie rozwiązywać problemy najbardziej wymagających klientów, ponieważ podchodzimy nieszablonowo do tematu zarówno lakierowania proszkowego, jak i mycia międzyoperacyjnego. Rezultatem naszej pracy jest zawsze powłoka lakiernicza spełniająca oczekiwania klienta, a co za tym idzie, jego zadowolenie. Nasze motto, które towarzyszy nam od lat, „Z nami możesz więcej” jest zawsze obecne w codziennych wyzwaniach.
  W zakładach produkcyjnych przygotowanie chemiczne powierzchni, jak i procesy pomocnicze niosą za sobą wiele trudności przy utylizacji ścieków, co jest niezwykle ważne w aspekcie dbania o środowisko. Nasza firma, jako jedyna, podjęła się i zrealizowała projekt wspomagający utylizację określonych pierwiastków chemicznych ze ścieków poprodukcyjnych, które – niestety – są niezbędne do realizacji procesu. Efektem naszej pracy jest w pełni automatyczna stacja korekty parametrów chemicznych ścieków. Klient dzięki temu rozwiązaniu może realizować swoje procesy technologiczne ze świadomością, że robi to bez szkody dla środowiska naturalnego.
  W naszej pracy stawiamy na jakość kontaktu z klientem. W trakcie wizyt serwisowych dość często spotykamy się ze stwierdzeniem: „mam problemy z powłoką malarską i sprawdziłem już wszystko, to na pewno jest chemia”. Najprostszym rozwiązaniem – wydawaloby się – będzie pojawienie się u klienta na linii produkcyjnej, sprawdzenie parametrów kąpieli, ocena efektów działania produktu chemicznego i stwierdzenie, że „kąpiel działa bez zarzutu”. W wielu przypadkach to wcale nie rozwiązuje problemu. Nasze doświadczenie pozwala nam przyjrzeć się szerzej całemu procesowi produkcji i odszukać miejsca powodujące problemy w skutecznej realizacji procesu technologicznego (np. systemu malarskiego).
  Przywiązujemy dużą wagę do szkolenia naszych serwisantów, by mogli sami analizować przebieg procesów realizowanych u klienta, a tym samym mogli aktywnie wspomagać go w rozwiązywaniu bieżących wyzwań. Wprowadzenie naszych produktów chemicznych na liniach technologicznych u nowych klientów to często proponowanie całkowicie nowego procesu. Przy nowych realizacjach często spotykaliśmy się i w sumie nadal spotykamy ze stwierdzeniem, że ciężko jest wdrożyć proces, którego działania nie można do końca przewidzieć. Postanowiliśmy zatem stworzyć takie „laboratorium”, w którym można takie próby procesowe przeprowadzać w realistycznych warunkach. W 2009 roku stworzyliśmy zatem laboratorium w postaci własnej nowoczesnej lakierni proszkowej, która jest dla nas i naszych klientów poligonem doświadczalnym. Jesteśmy w stanie w cyklu produkcyjnym przeprowadzić praktycznie ocenę wszystkich oferowanych przez nas technologii. 
  Wytrwałość, konsekwencja, nastawienie na sukces i przekonanie, że każdy problem można rozwiązać, doprowadziło nas do wielu ciekawych i innowacyjnych  projektów. Z powodzeniem stosujemy je przy wdrażaniu oferowanych procesów. Oczywiście realizujemy również skomplikowane zlecenia komercyjne, które budują naszą wiedzę i doświadczenie. Wiele problemów zgłaszanych przez naszych serwisantów omawiamy i testujemy w naszym „laboratorium” .
  Nasz partner biznesowy często mówi, że unikalność firmy ELHUS to połączenie nowoczesnych, innowacyjnych produktów Oqema, wiedzy technicznej i technologicznej oraz doświadczenia zdobytego w wyniku wieloletniego działania w branży. Sukces firmy ELHUS to codzienne osiągnięcia naszych klientów w duchu motta „Z nami możesz więcej”.

  Zapraszamy do kontaktu, z chęcią spotkamy się i z Tobą, by budować wspólny sukces!                

  Elhus
  www.elhus.pl                    

  GALERIA ZDJĘĆ

  Z nami możesz więcej
  Z nami możesz więcej
  Z nami możesz więcej

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony