Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 5(109)/2017

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  27.11.2017, ~ Administrator   

  Zróżnicowane opcje maszyny i możliwość stosowania wszystkich głównych mediów czyszczących oraz szerokie spektrum detali obrabianych w najnowszej, modułowej  maszynie zawieszkowej do obróbki strumieniowo-ściernej RHBE 13/18.

  Zróżnicowane opcje maszyny i możliwość stosowania wszystkich głównych mediów czyszczących oraz szerokie spektrum detali obrabianych w najnowszej, modułowej maszynie zawieszkowej do obróbki strumieniowo-ściernej RHBE 13/18.

  W pełni wyposażona standardowa maszyna do obróbki strumieniowo-ściernej 

  Firma Rösler prezentuje maszynę zawieszkową do obróbki strumieniowo-ściernej, oferującą ekonomiczne działanie nawet przy stosunkowo małej produkcji. Firma Rösler jest w stanie zaoferować tę maszynę po konkurencyjnej cenie bez wprowadzania zmian w zakresie charakterystyki technicznej i elastyczności pracy.

  Zastosowania obróbki strumieniowej, jak czyszczenie powierzchni, usuwanie zgorzeliny, odrdzewianie czy przygotowanie do malowania są nieodłącznymi etapami wielu procesów produkcji i mogą mieć znaczący wpływ na ostateczną jakość produktu. Zamiast polegania na zewnętrznych firmach, wielu producentów decyduje się na inwestowanie w maszyny do obróbki strumieniowej we własnym zakresie, nawet jeśli urządzenia te nie będą całkowicie wykorzystywane. Korzyścią w takim przypadku jest większa elastyczność dla produkcji, redukcja kosztów transportu i optymalizacja w łańcuchu wartości dodanych. Specjalnie dla takich klientów firma Rösler stworzyła nową maszynę zawieszkową RHBE 13/18. Ten nowy, całkowicie wyposażony, modułowy system zbudowany w oparciu o sprawdzone poprzez międzynarodową sieć producentów standardy jakości, oferuje wiele technicznych rozwiązań po bardzo konkurencyjnej cenie.

  Doskonała jakość w parze z elastycznością pracy 

  Maszyna RHBE 13/18 jest przeznaczona  do detali o wysokości do 1800 mm i o średnicach do  1300 mm, może więc być stosowana w szerokim zakresie różnych komponentów. Standardowa konstrukcja posiada dwie turbiny, ale klient może sam wybrać typ turbin, włączając w to innowacyjne turbiny 300 G. Ta uniwersalna turbina, która może zostać również doinstalowana do istniejących urządzeń do obróbki strumieniowo-ściernej, łączy w sobie wysoką wydajność i doskonałą efektywność kosztów. Z uwagi na zakrzywione łopatki rzutowe Gamma 300 jest bardzo energooszczędna, będąc jednocześnie wydajniejsza niż konwencjonalne turbiny do śrutowania. Ta efektywność pozwala na pracę na mniejszej mocy, na przykład 7,5 kW zamiast 11 kW i jeśli łopatki zużyją się po jednej stronie, mogą zostać łatwo obrócone, aby można używać drugiej powierzchni. Dzięki temu znacząco wydłuża się czas pracy łopatek i powstają oszczędności w zakresie czasu obsługi i kosztów części zamiennych.
  Nowa maszyna zawieszkowa zbiera również dużo pozytywnych punktów w zakresie zabezpieczenia przed zużyciem. Komora robocza jest wykonana ze stali manganowej, a powierzchnie bezpośrednio wystawione na strumień ścierny są dodatkowo wyłożone łatwo wymiennymi płytami wykonanymi również z trudno ścieralnej stali manganowej. Podczas projektowania RHBE 13/18 konstruktorzy firmy Rösler prowadzili do tego, aby na maszynie mogły być stosowane wszystkie najbardziej powszechne media robocze. Na przykład, inaczej niż w innych standardowych maszynach do obróbki strumieniowo-ściernej, nowa maszyna zawieszkowa firmy Rösler może pracować ze śrutem łamanym lub okrągłym. Jeśli kiedykolwiek zachodzi taka potrzeba, media mogą być szybko wymienione na inne. Oczywiście nowa maszyna jest także wyposażona w odpowiedni system czyszczenia i odzysku mediów oraz w sterowanie firmy Siemens. Niezależnie od kompaktowej konstrukcji, wszystkie elementy maszyny, które wymagają obsługi, są łatwo dostępne. Firma Rösler nie poprzestała na rozwoju konstrukcji maszyn zawieszkowych, ale pracuje nad technicznym ulepszaniem oczyszczarek bębnowych oraz ze stołem obrotowym.           

  Rösler Oberflächentechnik GmbH

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Standardowe wyposażenie dla RHBE 13/18 zawiera wydajne turbiny Gamma 300 G oraz komorę roboczą ze stali manganowej. Dla dodatkowego zabezpieczenia przed zużyciem powierzchnie narażone na bezpośrednie działanie strumienia ściernego komory wyłożone są łatwo wymiennymi płytami z trudno ścieralnej stali manganowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony