• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 6(140)/2022

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  5 miesięcy temu  28.12.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Element przed procesem obróbki strumieniowej

  Element przed procesem obróbki strumieniowej

  Strona 1 z 2

  Duże odlewy są wydajnie oczyszczane za pomocą techniki strumieniowo-ściernej

  Dobrze ugruntowane doświadczenie, ponad 120 lat istnienia firmy i najnowocześniejsze rozwiązania produkcyjne − to połączenie sprawia, że firma Stolle jest godnym zaufania i niezawodnym partnerem dla swoich klientów od etapu planowania, poprzez rozwój i projektowanie, tworzenie modeli i odlewanie, aż do gotowej płyty, łącznie z logistyką do miejsca użytkowania i montażu. Już sama nazwa marki „Stolle castable solutions” wyraża wydajność, kompleksowość produktu i siłę innowacji. Firma dostarcza płyty mocujące, płyty pomiarowe i konstrukcje specjalne na całym świecie.

  Płyty mocujące, pomiarowe i testowe mogą osiągać masę jednostkową do 25 ton. Wymaga to bardzo precyzyjnego i wyrafinowanego procesu odlewania. Kolejne etapy przetwarzania również muszą spełniać wymagania, które nie są powszechne.
  Niedawno firma Stolle zainwestowała w nową oczyszczarkę wirnikową. Jest to oczyszczarka strumieniowa z przenośnikiem rolkowym typu RT 32-10. Może ona obrabiać elementy o szerokości do 3200 mm i wysokości do 1000 mm.
  Celem procesu śrutowania jest oczyszczenie surowych odlewów. Przed zainstalowaniem nowej maszyny części musiały przejść przez poprzednio eksploatowaną śrutownicę w starszym kompleksie budynków. Proces powtarzany był dwa do trzech razy, zanim efekt spełnił wymagania kontroli jakościowej. Ponadto części musiały być ręcznie doczyszczane i oczyszczane ze ścierniwa. Postanowiono, iż proces śrutowania ma być przyspieszony i zautomatyzowany. Jedno i drugie udało się osiągnąć. −...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Od lewej: dyrektor zarządzający Martin Stolle, kierownik produkcji w odlewni Florian Lorenz i kierownik ds. rozwoju działalności i marketingu w firmie AGTOS Ulf Kapitza
  Celem obróbki strumieniowej jest usunięcie piasku z obrabianych przedmiotów

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...