• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Przygotowanie Powierzchni

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.06.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Symulacja wzoru czyszczenia strumieniowo-ściernego pozwoliła na precyzyjne rozmieszczenie turbin w komorze czyszczenia, zapewniając w ten sposób doskonałe wyniki gratowania dla całego obrabianego przedmiotu

  Symulacja wzoru czyszczenia strumieniowo-ściernego pozwoliła na precyzyjne rozmieszczenie turbin w komorze czyszczenia, zapewniając w ten sposób doskonałe wyniki gratowania dla całego obrabianego przedmiotu

  Strona 1 z 2

  Wysoce zautomatyzowane rozwiązanie do śrutowania elementów przekładni w pojazdach elektrycznych 

  Niemiecki dostawca z branży motoryzacyjnej zakupił do rozbudowy swojego zakładu produkującego przekładnie do pojazdów elektrycznych nową maszynę do obróbki strumieniowo-ściernej z podawaniem ciągłym firmy Rösler wyposażoną w całkowicie automatyczny system podawania detali. Klient wybrał urządzenia firmy Rösler, ponieważ zapewniają one wysoką wydajność, są łatwe w konserwacji i mają długą żywotność. W procesie podejmowania decyzji ważną rolę odegrało również doskonałe doświadczenie z praktycznie identyczną maszyną do czyszczenia strumieniowo-ściernego, która pracuje u producenta OEM od 2016 roku.

  Omawiane obrabiane detale składają się z różnych elementów zębatych stosowanych w przekładniach pojazdów elektrycznych. Po obróbce skrawaniem i następującej po niej obróbce cieplnej muszą być oczyszczone przez oczyszczanie strumieniowo-ścierne. Na potrzeby tego etapu produkcji w zakładzie produkującym przekładnie duży niemiecki producent musiał zainwestować w nowy system oczyszczania strumieniowo-ściernego. W 2016 r. ten sam producent OEM zakupił już oczyszczarkę strumieniowo-ścierną do podobnego zadania obróbki powierzchni. W obu przypadkach klient wybrał maszynę do obróbki strumieniowo-ściernej z taśmą z ciągłym podawaniem siatki drucianej i w dużym stopniu zautomatyzowaną obsługą detali firmy Rösler Oberflächentechnik GmbH. Firma preferowała urządzenia firmy Rösler w porównaniu z konkurencją ze względu na ich wysoką wydajność, dobrze zaprojektowaną, kompaktową koncepcję automatyzacji, łatwą konserwację i solidną konstrukcję. 

  Jednolite, niezawodne gratowanie przy krótkich czasach cyklu 

  Na początku operacji gratowania obrabiane detale są ręcznie umieszczane na dwóch magazynkach, które stanowią część systemu transportu. Po potwierdzeniu przez zintegrowany system kamer prawidłowej pozycji transportowej, elementy są precyzyjnie umieszczane na taśmie z siatki drucianej w partiach po trzy i w sposób ciągły transportowane przez maszynę do oczyszczania strumieniowo-ściernego. 
  Po zakończeniu procesu oczyszczania strumieniowo-ściernego wydajny system przedmuchiwania całkowicie usuwa z obrabianych elementów wszelkie pozostałości środków do czyszczenia strumieniowo-ściernego. W kolejnym etapie gratowane detale są przenoszone na stację buforującą składającą się z przenośnika taśmowego. W tym przypadku obrabiane detale są precyzyjnie pozycjonowane tak, aby robot mógł pobierać po cztery sztuki na raz i umieszczać je warstwami w odpowiednio rozmieszczonych pojemnikach na detale. Za każdym razem, gdy warstwa jest ukończona, robot podnosi pośredni arkusz kartonu i umieszcza go w pojemniku. Całkowicie wypełnione lub, w przypadku wymiany detalu, częściowo wypełnione pojemniki są automatycznie usuwane z obszaru roboczego robota. Dzięki temu operator może bezpiecznie wyjąć je z gniazda produkcyjnego za pomocą wózka podnośnikowego.  

  Za każdym razem, gdy zmienia się typ obrabianego detalu, operator wybiera nowy typ na panelu operatorskim. Powoduje to opróżnienie przez układ sterowania maszyny jednego z dwóch magazynków systemu transportu detali, tak aby można było natychmiast umieścić nowe części na pustym magazynku. Jednocześnie układ sterowania maszyny wybiera odpowiednie parametry obróbki strumieniowo-ściernej dla nowego typu obrabianego detalu. Zapewnia to doskonałe wyniki gratowania i zapobiega wszelkim błędom popełnianym przez operatora.   

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...