• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 6(140)/2022

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  21.12.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Zespół firmy ALIT

  Zespół firmy ALIT

  Strona 1 z 2

  ALIT Technologies i Alufinish Polska

  Firma ALIT Technologies, posiadająca swoją siedzibę w północno-wschodnich Włoszech (prowincja Werona), wprowadza innowacyjne rozwiązania dla firm z branży motoryzacyjnej, jak i zajmujących się obróbką metali, gdzie wymagane jest skuteczne, niewymagające dodatkowego nakładu czasu oraz niskokosztowe odlakierowywanie nieprawidłowo pomalowanych elementów.

  Jako ekspert w chemicznym usuwaniu lakieru z powierzchni metalowych, a jednocześnie wieloletni i sprawdzony partner firm z branż zaawansowanych technologicznie, ALIT proponuje innowacyjne systemy chemicznego usuwania lakieru w linii produkcyjnej oraz wysokowydajne i bardziej przyjazne dla środowiska produkty. 
  Seria urządzeń z linii Fastrip służących do usuwania farby dostarcza wielu wariantów konfiguracji mających na celu maksymalne dostosowanie do potrzeb klienta. Wyróżnia ją doskonała integracja z istniejącymi już liniami produkcyjnymi, a także możliwość pełnienia dodatkowych funkcji usługowych z zakresu odlakierowywania. W obecnych czasach przy drożejących kosztach energii, wyjątkowo atrakcyjne są produkty Metalstrip 1310 oraz 1333/1, które w warunkach temperatury pokojowej efektywnie zdejmują powłoki proszkowe oraz KTL. Oprócz szerokiego asortymentu produktów Metalstrip firma ALIT oferuje wartość dodaną gwarantującą efektywne prowadzenie procesu produkcyjnego, czyli profesjonalne doradztwo w zakresie ustawień technologiczno–produkcyjnych zapewniające optymalną wydajność maszyn. 

  ALIT Technologies, jako dostawca urządzeń do odlakierowywania haczyków w liniach ciągłych, jest obecny na polskim rynku od kilku lat. Współpraca firmy ALIT Technologies z Alufinish Polska ma na celu zaoferowanie polskim przedsiębiorstwom kompletnych, wysoko zautomatyzowanych rozwiązań produkcyjnych.

  Loris Rossi, dyrektor generalny ALIT:
  − W tym okresie udało nam się zbliżyć do Waszego rynku, który poznaliśmy i doceniliśmy. Znając polski rynek, wiedzieliśmy, że lokalna obecność jest konieczna do skutecznego i obopólnie efektywnego prowadzenia biznesu. Udało nam się znaleźć solidnego partnera, z którym mogliśmy dzielić się pomysłami i strategiami, firmę Alufinish Polska. Firma ta ma ugruntowaną pozycję na rynku obróbki powierzchniowej metali, wyróżnia ją wieloletnie doświadczenie i pełen profesjonalizm zarówno w doradztwie technologicznym, jak i w całokształcie prowadzenia relacji klient – odbiorca. Na terenie Polski znajduje się wiele firm z branży aluminiowej, motoryzacyjnej, AGD i lakierniczej, którym ALIT może zaoferować najbardziej optymalne rozwiązania.

  Bojan Stevanovic, Area Manager ALIT, aktywnie wspiera polski rynek w celu jego wzmocnienia:
  − Moją rolą jest wspieranie zarówno naszego partnera, firmę Alufinish Polska, jak i klientów. Staram się zrozumieć ich problemy i potrzeby oraz znaleźć najlepsze rozwiązania. W procesie produkcji pojawiają się różne wymagające kwestie, takie jak np. koszt produktów chemicznych, wielkość inwestycji w urządzenia, koszt energii czy koszt utylizacji odpadów. Wspólnie z klientem staramy się znaleźć kompleksowe rozwiązanie, aby działalność naszych klientów była jak najbardziej efektywna i wydajna. W oparciu o potrzeby klienta opracowujemy innowacyjne i skuteczne rozwiązania, takie jak nowy system pasywacji DRIZZLING i dodatek CLARIS 9346 MB do kąpieli sodowej matryc do wytłaczania czy też produkt FLUORIDITE, dodatek do obniżania stężenia fluorków w ściekach. Po opracowaniu nowej technologii nasi partnerzy odgrywają kluczową rolę w ich zaprezentowaniu oraz wprowadzeniu do lokalnych klientów. Dzięki partnerom zbieramy również informacje zwrotne, bardzo dla nas ważne pod względem ciągłego doskonalenia technologii i dostosowywania oferty do zapotrzebowania rynku. 

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...