• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 4(144)/2023

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  7 miesięcy temu  06.09.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Technologia wstępnej obróbki powierzchniowej firmy Kluthe zaaprobowana przez przemysł automotive

  Wiadomo, że wymagania dotyczące ochrony przed korozją w przemyśle motoryzacyjnym są niezwykle wysokie. Zgodnie z mottem: „Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, już przegrał!” firma Kluthe podjęła wyzwanie i zaprezentowała niskotemperaturową obróbkę wstępną producentom OEM. 

  Cel był jasny: uzyskać zgodę na wstępną obróbkę w niskich temperaturach. Proces zatwierdzania jest bardzo intensywny i trwa kilka lat. Firma Kluthe otrzymała od znanego producenta samochodów pozwolenie na testy wstępną obróbką niskotemperaturową Decorrdal 306/307 LT. 
  Przed zatwierdzeniem wymagane jest jednak przejście przez kilka podetapów: najpierw przedstawiono proces poszczególnym działom w fabryce OEM wraz z oceną ekonomiczną. Po tym, jak dział zakupów dał zielone światło, można było zająć się kolejnym krokiem − zatwierdzeniem przez laboratoria. W tym celu poddano wstępnej obróbce i katodowemu powlekaniu ponad sto arkuszy w centrum technicznym Kluthe. Znany producent farb nałożył na arkusze warstwę nawierzchniową (podkład, lakier bazowy i lakier bezbarwny). Płyty zostały następnie przetestowane bezpośrednio przez producenta OEM pod kątem różnych parametrów, takich jak ochrona przed korozją (VDA 233-102, PV 1210) i przyczepność warstwy nawierzchniowej. Testy te również zostały pomyślnie zakończone i można było przejść do ostatniego kroku – ostatecznego zatwierdzenia.

  W tym celu mocowania nadwozia (kompletne błotniki) musiały być poddane wstępnej obróbce i powleczone katodycznie. Następnie przystąpiono do wielowarstwowego malowania w kolorze nadwozia, bezpośrednio w lakierni OEM. Ostatecznie błotniki zostały zainstalowane na pojazdach testowych, gdzie przeprowadzany był test korozji dynamicznej trwający kilka miesięcy. Wszystkie te badania i testy wymagały dużego zaangażowania pracowników i poświęcenia wielu godzin pracy. W końcu jednak ogromny wysiłek i każda spędzona przy projekcie godzina opłaciły się i firma Kluthe otrzymała zgodę.
  Jako pierwsi z tego procesu korzystają Czesi. Udało im się wdrożyć proces obróbki wstępnej do fabryki dużego dostawcy OEM. 

  Kluthe Poland
  www.kluthe.com

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(144)/2023

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne