• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Przygotowanie Powierzchni

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  10 miesięcy temu  07.07.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Linia standardowych urządzeń do obróbki strumieniowej z taśmą gąsienicową (MR) firmy AGTOS obejmuje urządzenia o pojemności od 180 litrów do 1550 litrów. Przy wyborze maszyny należy kierować się objętością i wagą wsadu do obróbki strumieniowej. W następnej kolejności należy wziąć pod uwagę parametry elementów do obróbki, takie jak geometria, materiał oraz temperatura.

  Przebieg procesu obróbki

  W przypadku urządzenia załadowczego elementy przeznaczone do obróbki są wprowadzane do oczyszczarki strumieniowej w zbiornikach, na paletach lub wrzucane bezpośrednio za pomocą tzw. kubełkowego urządzenia załadowczego. Elementy ześlizgują się przez otwarte drzwi urządzenia załadowczego na obracającą się do przodu taśmę gąsienicową.

  Następnie urządzenie załadowcze wraca do pozycji wyjściowej. Gdy drzwi zamkną się automatycznie i zostaną zabezpieczone przed otwarciem, rozpoczyna się proces obróbki strumieniowej. Po upływie ustawionego czasu obróbki drzwi otwierają się samoczynnie i gotowy wsad jest stopniowo usuwany przez rynnę wibracyjną lub bezpośrednio do zbiorników dostarczonych przez klienta.

  Ścierniwo krąży w układzie zamkniętym, który zapewnia również jego czyszczenie. Oczyszczone ścierniwo dostaje się z zasobnika przez urządzenie dozujące do turbin o wysokiej wydajności.

  Aby zapewnić bezpyłową pracę urządzenia do obróbki strumieniowej, wentylator wytwarza wymagane podciśnienie. Zasysane powietrze oczyszczane jest za pomocą urządzenia filtrującego.

  Możliwe zastosowania

  Zasada taśmy nieckowej przez dziesiątki lat zdobyła sobie popularność najbardziej efektywnego procesu obróbki strumieniowej w przypadku zendrowania, odrdzewiania i usuwania zadziorów z elementów produkcji masowej nadających się do transportowania przy użyciu taśmy nieckowej. Elementy do obróbki strumieniowej są obracane przez poruszającą się ciągłą, gumową taśmę nieckową i wystawiane przez cały czas obróbki na działanie strumienia ścierniwa z wirnika. Za ostrożne obracanie obrabianych elementów odpowiedzialna jest gumowa taśma nieckowa. Dzięki niewielkim wymiarom szczelin w urządzeniu mogą być poddawane obróbce również bardzo małe elementy.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...