Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 2(112)/2018

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  09.05.2018, ~ Administrator   

  Stanowisko zrobotyzowane EcoCflex 3 wyznacza standardy czyszczenia silnika samochodowego i części przekładni między innymi dzięki specjalnie opracowanemu manipulatorowi SCARA.

  Stanowisko zrobotyzowane EcoCflex 3 wyznacza standardy czyszczenia silnika samochodowego i części przekładni między innymi dzięki specjalnie opracowanemu manipulatorowi SCARA.

  Strona 1 z 2

  Doskonała skuteczność czyszczenia poprzez lepszą adaptację zadaniową

  Obszary zastosowań procesów czyszczenia części przy użyciu mediów wodnych obejmują zakres od mycia zgrubnego, poprzez pośrednie, do dokładnego i ultradokładnego. Przed dokonaniem inwestycji w odpowiedni sprzęt myjący należy odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące jakości czyszczenia, przepustowości, czasów cyklu, stabilności procesu i jego opłacalności. 

  Niezależnie od tego, czy chodzi o producentów samochodów, czy ich dostawców, produkcję sprzętu medycznego, inżynierię mechaniczną, obróbkę mechaniczną, wykrawanie, tłoczenie i gięcie elementów, mechanikę precyzyjną lub urządzenia optyczne – czyszczenie na bazie wody środkami alkalicznymi, neutralnymi i kwaśnymi, to technologia najczęściej stosowana w przemyśle. 
  Zgodnie z zasadą „podobne rozpuszcza podobne” wodne systemy czyszczące wychodzą naprzeciw tam, gdzie zanieczyszczenia wodne (polarne) – np. emulsje chłodzące i smarne, pasty polerskie, cząstki, materiały ścierne, sole lub odciski palców – muszą zostać usunięte. W przypadku procesu czyszczenia elementów opartego na wodzie Ecoclean oferuje szeroki zakres zarówno standardowych systemów czyszczących, jak i projektów wyspecyfikowanych przez klienta. Optymalne dostosowanie do zadań i wymagań różnych branż jest kluczowe dla najwyższej jakości czyszczenia, większej niezawodności procesu oraz dostępności instalacji, a także dla oszczędności kosztów oraz zasobów.

  Miara jakości czyszczenia i wydajności dla stanowisk zrobotyzowanych

  Krótkie czasy cykli i duża elastyczność sprawiły, że stanowiska zrobotyzowane są nieodzownym elementem wyposażenia produkcyjnego, kiedy mówimy o czyszczeniu wstępnym, pośrednim i końcowym części silnika oraz przekładni, takich jak głowice cylindrów czy skrzynie korbowe (przemysł motoryzacyjny). Dzięki EcoCflex 3M/3L Ecoclean wyznacza nowe standardy dla wspomnianych systemów myjących. Jest to możliwe, między innymi, dzięki manipulatorowi SCARA opracowanemu specjalnie do użytku jako sprzęt myjący, zastępujący konwencjonalne sześcioosiowe ramię robota. Dzięki solidnej konstrukcji, składającej się wyłącznie z aluminium o wysokiej wytrzymałości i stali wysokiej jakości, urządzenie wzmocnione klasą ochrony IP 69, jest odporne na strumień wody pod wysokim ciśnieniem i może pracować pod wodą. Jednakże Ecoclean nie tylko zaadaptował robota – jego system sterowania jest również dopasowany do aplikacji. Montaż można wygodnie obsługiwać za pomocą sterownika CNC maszyny. W ten sposób wyeliminowano potrzebę oddzielnego sterownika PLC sterującego robotem, który był uwzględniany w konfiguracji standardowej. 
  Wyposażony w innowacyjną technologię do specyficznej aplikacji EcoCflex 3 umożliwia użytkownikowi realizację procesów mycia wysokim i niskim ciśnieniem oraz elastycznego mycia iniekcyjnego w jednym stanowisku czyszczącym.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Dzięki niewielkim rozmiarom, niskiej wadze i optymalnie dobranemu rozmiarowi dwóch standardowych zbiorników zalewowych EcoCcube jest idealnym początkowym rozwiązaniem do czyszczenia z użyciem wody.
  Dzięki innowacyjnej technologii procesowej EcoCwave może wydajnie obsługiwać nawet duże ilości produktów. Pionowe zbiorniki zalewowe mają konstrukcję zoptymalizowaną pod kątem przepływu, co zapewnia wysoką jakość czyszczenia i długą żywotność kąpieli.
  Dla najbardziej wymagających specyfikacji czyszczenia opracowano procesy czyszczenia oraz ultradźwiękowe wyposażenie do ultradokładnego mycia, które są dostosowane do geometrii części, materiału, typu zanieczyszczenia i standardu czystości.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony