• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Przygotowanie Powierzchni

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  9 miesięcy temu  23.11.2020, ~ Administrator   

  Southwest Research Institute i XYREC opracowały ostatnio sterowany robotem laser do usuwania farb i innych powłok z samolotów. Robot został uznany przez magazyn R&D World za jedną ze 100 najważniejszych innowacji roku 2020.

  Laserowe usuwanie powłok (LCR) to zrobotyzowany proces usuwania powłoki samolotu, który może obrabiać pełen zakres farb, kolorów i podłoży w szerokiej gamie samolotów obronnych i komercyjnych, począwszy od myśliwców i helikopterów, na samolotach towarowych kończąc.
  – Technologia jest wyjątkowa, szybka i bardziej przyjazna dla środowiska niż tradycyjne procesy – powiedział Paul Evans, dyrektor w Dziale Inteligentnych Systemów w SwRI. – Robot używa wyspecjalizowanego i jednocześnie największego na rynku lasera CO2 na największym mobilnym manipulatorze, aby dokładnie kontrolować proces usuwania powłoki. Robot LCR wykorzystuje inteligentne monitorowanie procesu, aby precyzyjnie i bezpiecznie usunąć jedynie warstwę wierzchnią lub pojedyncze powłoki. Jest sterowany przez zastrzeżony komputerowy system wizyjny z opatentowanym skanerem wielokątnym, który wykorzystuje laser CO2 do odparowywania i spalania farby. Pozostałości są natychmiast usuwane z powierzchni próżniowo i przepuszczane przez system filtracji.
  Wbudowany system rozpoznawania powłok umożliwia dokładne, selektywne ich usuwanie z powierzchni metalowych i kompozytowych. Oprogramowanie prowadzi robota, umożliwiając śledzenie trójwymiarowego konturu samolotu. System LCR może skrócić czas obróbki (czyli czas przestoju samolotu) nawet o 80%, zmniejszając koszty usuwania powłok. Jest kompatybilny z wszystkimi typami samolotów i helikopterów.

  Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.swri.org/industries/industrial-robotics-automation

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony