• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 5(103)/2016

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  10.09.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Nowa wielkokomorowa maszyna myjąca EcoCDuty na rozpuszczalniki może pracować z węglowodorami lub modyfikowanymi alkoholami. W zależności od zadania, dostępna jest jako odtłuszczarka parowa z suszeniem próżniowym w  standardzie, ale może być również wyposa

    Nowa wielkokomorowa maszyna myjąca EcoCDuty na rozpuszczalniki może pracować z węglowodorami lub modyfikowanymi alkoholami. W zależności od zadania, dostępna jest jako odtłuszczarka parowa z suszeniem próżniowym w standardzie, ale może być również wyposa

    Strona 1 z 2

    Dostawcy zajmujący się obróbką cieplną, zakłady metalurgiczne oraz firmy z branży samochodowej i lotniczej szczególnie wymagają wydajnej maszyny do mycia detali i odtłuszczania, która będzie zdolna do mycia dużych wsadów. Odpowiadając na te potrzeby, Dürr Ecoclean opracował innowacyjną rozpuszczalnikową maszynę myjącą, wielkokomorową EcoCDuty. Maszyna ta została zaprojektowana dla wsadów mierzących do 1250 × 840 × 970 mm i ważących do 1 tony. Pracując z węglowodorami lub alkoholami modyfikowanymi, myjnia zapewnia wysoką jakość mycia oraz niezawodność procesu przy szybkim czasie cyklu. Dodatkowymi zaletami tej modułowej jednostki jest niezwykła łatwość obsługi oraz atrakcyjny design.

    Zakłady zajmujące się obróbką cieplną muszą myć detale w dużych ilościach zarówno przed obróbką, jak i po hartowaniu w oleju. Kiedy wykrawane lub kształtowane detale opuszczają prasę co kilka sekund, proces ich mycia nie może spowalniać produkcji. W przemyśle samochodowym elementy zawieszenia czy inne aluminiowe lub stalowe części muszą mieć powierzchnię, którą można spawać (również laserem). W produkcji lotniczej detale o strukturze plastra miodu, komponenty kształtowane czy rurki, z powodu swoich rozmiarów i specyfikacji czystości, nakładają wysokie wymagania na maszynę myjącą. Mimo że produkty się różnią, wymagania związane z myjką pozostają takie same. Musi ona zapewnić zwiększoną wydajność, niezawodność procesu, oszczędność pieniędzy i energii oraz szybkość. Poza tymi właściwościami, istotne jest, żeby maszyna była wysoce niezawodna, łatwo serwisowalna, przyjazna środowisku przy jednoczesnym korzystnym koszcie inwestycji i krótkim czasie dostawy. W związku z tym, podczas opracowywania EcoCDuty inżynierowie skupili się właśnie na tych kryteriach.

    Ta wielkokomorowa maszyna myjąca wykorzystuje węglowodory lub rozpuszczalniki polarne (alkohole modyfikowane) i pracuje w pełnej próżni. Jej modułowa konstrukcja zapewnia dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. W podstawowej wersji skonfigurowana jako odtłuszczarka parowa, maszyna jest dodatkowo dostępna z jednym lub dwoma zbiornikami zalewowymi ze stali nierdzewnej – np. do procesu składającego się z odtłuszczania parowego i mycia zalewowo-iniekcyjnego lub odtłuszczania parowego, mycia zalewowo-iniekcyjnego plus etap konserwacji. Suszenie próżniowe jest standardem we wszystkich trzech wersjach. Chlorowane płyny obróbcze mogą być efektywnie usuwane dzięki odpowiednio ustabilizowanym rozpuszczalnikom, po sprawdzeniu kompatybilności olejowej. Co więcej, maszyna jest doskonale przystosowana do usuwania olejów zawierających siarkę.

    Wysoka jakość mycia przy mniejszych kosztach

    Żeby zapewnić wysoką jakość mycia, EcoCDuty wyposażona jest w nową funkcję wstępnego odtłuszczania z użyciem pary. Ta innowacyjna technologia kieruje rozpuszczalnik z olejem bezpośrednio do układu destylacyjnego, minimalizując w ten sposób ilość oleju mieszanego z rozpuszczalnikiem oraz pozostałości oleju w zbiorniku zalewowym w celu osiągnięcia wyższej jakości mycia. Jest to możliwe dzięki bardzo mocnemu układowi destylacyjnemu, którego wydajność wynosi, w zależności od używanego rozpuszczalnika, 400 czy nawet 500 litrów/godzinę. Olej zebrany przez destylarkę jest automatycznie usuwany poprzez standardowy układ usuwania oleju, którego wydajność wynosi 4 litry na godzinę. Klienci, którzy mają do czynienia z dużymi ilościami dostarczanego oleju mogą dodać drugą jednostkę, tym samym podwajając wydajność systemu do 8 litrów na godzinę. W celu usuwania zanieczyszczeń stałych z rozpuszczalnika, układ destylacyjny poprzedzony jest filtrem workowym lub świecowym. To rozwiązanie jeszcze bardziej przyczynia się do dobrych rezultatów mycia oraz wydłuża żywotność rozpuszczalnika.

    W wersjach maszyny EcoCDuty ze zbiornikiem zalewowym, szybkie napełnianie i opróżnianie komory roboczej i zbiornika zapewnia mocna pompa z falownikiem. Technologia ta redukuje przestoje i przyspiesza proces mycia, tym samym zmniejszając koszty.
    Co więcej, te wersje posiadają osobny układ filtracyjny dla każdego zbiornika. Pełnoprzepływowa filtracja rozpuszczalnika odbywa się podczas dostarczania go do i z komory przy pomocy trzech filtrów na jeden zbiornik. Mogą one zostać wyposażone w filtr workowy lub świecowy. W rezultacie tego możemy sprostać nawet niezwykle wysokim specyfikacjom czystości.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Praca w pełnej próżni, EcoCDuty posiada komorę roboczą zaprojektowaną dla wsadów o rozmiarach do 1250 × 840 × 970 mm i ważących do 1 tony.
    W wersjach maszyny EcoCDuty ze zbiornikami zalewowymi, mocne pompy z falownikami zapewniają bardzo szybkie napełnianie i opróżnianie komory roboczej i zbiornika. Dzięki tej technologii ogranicza się przestoje, a tym samym koszty mycia.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 5(103)/2016

    Reklama
    C1 - Medos oferta pracy 01.09-31.10 Joanna Knopp