• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 5(127)/2020

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  10 miesięcy temu  29.10.2020, ~ Administrator   

  Myjka ciśnieniowa do czyszczenia części przed malowaniem.

  Myjka ciśnieniowa do czyszczenia części przed malowaniem.

  Niższy pobór energii, ten sam stopień czystości 

  Maszyny do mycia ciśnieniowego, które są wykorzystywane w procesach czyszczenia części tworzywowych przed malowaniem, natryskują na detale wodnymi środkami myjącymi w temperaturach pomiędzy 45 a 70°C. Nowe rozwiązanie myjące firmy Zeller+Gmelin potrafi w niskiej temperaturze wyczyścić części do wymaganego standardu.

  Na automatycznych liniach lakierniczych, gdzie powlekane są części tworzywowe oraz w szczególności elementy dodatkowe dla branży automotive, wykorzystywane są często automatyczne myjki ciśnieniowe do czyszczenia tych detali. W tym przypadku komponenty natryskiwane są wodnym roztworem myjącym, zwykle w temperaturach pomiędzy 45 a 70°C. Taka praktyka bardzo dobrze usuwa wszelkie zanieczyszczenia, w tym pyły, sadze oraz środki antyadhezyjne.
  Relatywnie wyższe temperatury procesu są często potrzebne, aby usunąć brud w sposób efektywny, ale jednocześnie musimy pamiętać o zabezpieczeniu kąpieli przed spienianiem, w przeciwnym wypadku możemy spowodować przelew piany ze zbiornika, co skutkuje dodatkowymi pracami serwisowymi. Podgrzewanie kąpieli myjącej, a także utrzymanie temperatury zużywa bardzo dużo energii.

  Uwzględniono spienianie się i biostabilność 

  Oczywistym środkiem do zredukowania poboru energii jest obniżenie temperatury kąpieli myjącej, co poskutkuje oszczędnościami w zasobach, energii i kosztach. Zeller+Gmelin opracował środek myjący, który zapewnia wymagany stopień czystości nawet przy niższych temperaturach kąpieli. Aby zapewnić bezproblemowe funkcjonowanie produktu, środek został opracowany z pożądanymi cechami, jeśli chodzi o spienianie i biostabilność.
  Zeller+Gmelin dostarcza produkty alkaliczne i kwaśne, niektóre całkowicie bez zawartości niebezpiecznych związków, do różnych zastosowań. Firma jest w stanie podpowiedzieć klientowi, czy w jego wypadku proces niskotemperaturowy jest możliwy do wdrożenia oraz pomoże przy wyborze odpowiedniego rozwiązania.

  Paweł Tarnawski 
  Area Sales Manager Poland 
  Zeller+Gmelin Sp. z o.o.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony