• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Przygotowanie Powierzchni

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  Tworzywa Sztuczne

  ponad rok temu  04.06.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Preparat KOTEFAST jest nanoszony natryskowo, dzięki czemu bez problemu wnika nawet w trudno dostępne przestrzenie.

  Preparat KOTEFAST jest nanoszony natryskowo, dzięki czemu bez problemu wnika nawet w trudno dostępne przestrzenie.

  Firma Oxford Advanced Surfaces wprowadziła na rynek nowy preparat wodorozcieńczalny, który o 90% skraca czas przygotowania powierzchni tworzyw i kompozytów do malowania lub lakierowania.

  KOTEFAST to preparat na bazie wody przeznaczony do nanoszenia na powierzchnię tworzyw sztucznych i materiałów kompozytowych metodą konwencjonalnego malowania natryskowego. Dzięki opatentowanej technologii Onto firmy Oxford Advanced Surfaces produkt wiąże się chemicznie zarówno z podłożem, jak i z nanoszoną warstwą wierzchnią, zapewniając bardzo dobrą przyczepność farby lub lakieru do powierzchni polimeru bez konieczności szlifowania.

  Testy przeprowadzone na jednym z elementów karoserii samochodu ciężarowego wykazały, że proces przygotowania powierzchni z użyciem KOTEFAST zajął o 90% mniej czasu niż jej szlifowanie (15 minut w porównaniu z 3 godzinami). Co więcej, w procesie tym nie są generowane szkodliwe pyły, które w przypadku szlifowania wymuszają staranne przygotowanie i odseparowanie pomieszczeń.

  To jednak nie wszystko: jako że KOTEFAST jest nanoszony w procesie malowania natryskowego, łatwo wnika w trudno dostępne przestrzenie, takie jak wewnętrzne narożniki czy puste obszary, dzięki czemu zapewnia lepsze przygotowanie powierzchni i w efekcie lepszy efekt malowania lub lakierowania.

  Produkt jest już z powodzeniem stosowany przez dwóch dostawców oryginalnego wyposażenia dla branży motoryzacyjnej. Równolegle jego producent ściśle współpracuje z innymi dostawcami OEM, aby w pełni dostosować powłokę do potrzeb rynku.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...