• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Przygotowanie Powierzchni

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  16.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Jednoszynowy wózek suwnicowy

  Jednoszynowy wózek suwnicowy

  Strona 3 z 3

  Ten typ maszyny jest wykorzystywany do usuwania zgorzeliny i rdzy z profili i blach. Rolki prowadzą ułożone elementy przez kabinę do obróbki strumieniowo-ściernej i podłączonego dalej urządzenia odmuchowego szczotkowego. Maszyny mogą być integrowane w linie produkcyjne ze stacjami piłowania, wiercenia, obróbki strumieniowo-ściernej i konserwowania. 

  Przebieg pracy oczyszczarki strumieniowo-ściernej z przenośnikiem rolkowym AGTOS

  Obrabiane elementy uruchamiają próg przełączania znajdujący się przed śluzą wlotową w celu automatycznego doprowadzenia ścierniwa do pracujących wysoko wydajnych turbin. W ten sposób w przypadku tych maszyn zapewnione jest, że obróbka będzie się odbywać tylko wtedy, gdy w jej obszarze znajdują się elementy. W firmie ABUS maszyna posiada cztery wysoko wydajne turbiny, każda o mocy napędowej 15,0 kW. Oznacza to, że w tej maszynie możliwa jest również duża prędkość strumienia.

  W celu uszczelnienia śluza wlotowa wyposażona jest w odporne na zużycie zasłony gumowe oraz inne elementy uszczelniające. Po przejściu przez strefę obróbki strumieniowo-ściernej elementy docierają do urządzenia odmuchowego szczotkowego. Ścierniwo pozostałe na powierzchniach elementów obrabianych jest tutaj zawracane do jego obiegu. Oczyszczanie ścierniwa odbywa się również za pomocą tej maszyny poprzez frakcjonowanie powietrzem.
  Cechą szczególną tej maszyny jest stacja szczotkująca. Ponieważ w tej oczyszczarce są przemieszczane elementy o różnych wysokościach, to szczotka czyszcząca jest również wyposażona we włosie o różnej długości w zależności od toru obrabianych elementów. W ten sposób włosie nie będzie dociskane zbyt głęboko podczas obniżania wyższych części, ponieważ spowodowałoby to szybsze zużycie. Ponadto środek ten zapewnia również efektywność procesu. Dodatkowo obrabiane elementy są czyszczone za pomocą urządzenia odmuchowego. 
  Kolejnym szczegółem jest platforma konserwacyjna dostosowana specjalnie do wymagań klienta. Poprawia ona dodatkowo dostępność w przypadku serwisu.
  W obu maszynach zapewniona jest jakość procesu obróbki strumieniowo-ściernej za pomocą analiz ścierniwa firmy AGTOS. Przede wszystkim występują węższe cykle, które wydłużają się wraz docieraniem maszyn. Mieszanka robocza jest analizowana i porównywana z poprzednimi wartościami. W tym kontekście ważne jest sprawdzenie, czy nie ma zbyt wielu drobnych cząstek, ponieważ głównie one powodują zużycie w maszynie. Z kolei stała zawartość cząstek gruboziarnistych jest niezbędna dla wydajności obróbki strumieniowo-ściernej, a stała zawartość cząstek drobnoziarnistych jest niezbędna dla pokrycia technicznego. Stała mieszanka robocza zapewnia pożądaną, stabilną wydajność strumienia i ekonomiczny proces.
  Konserwacja odbywa się na podstawie planu opracowanego przez firmę ABUS, który w prosty i przejrzysty sposób przedstawia kroki do wykonania przez pracowników wraz z potwierdzeniem.
  Dobra współpraca i spójna koncepcja serwisu stwarza perspektywę dalszej profesjonalnej współpracy pomiędzy ABUS Kransysteme i AGTOS.                      

  Ulf Kapitza
  AGTOS Polska Sp. z o.o.
  www.agtos.pl

  GALERIA ZDJĘĆ

  Jednoszynowy wózek suwnicowy
  Dźwigary wózkowe do suwnic pomostowych ABUS
  Załadunek oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą AGTOS typu BS
  Duży panel z ramieniem obrotowym umożliwia optymalną obsługę
  Wylot oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą AGTOS
  Dźwigi o doskonałej powierzchni
  Widok za izolacją akustyczną: kabina obróbkowa, serce oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą
  Łatwe dopełnianie ścierniwa z lejem zasypowym bezpośrednio przy podnośniku kubełkowym
  Inżynier projektu ds. planowania i organizacji zakładowej Christopher Fritz Dietrich demonstruje łatwość obsługi na przejrzystym panelu
  Wlot oczyszczarki strumieniowo-ściernej z przenośnikiem rolkowym AGTOS do profili
  Czysto oczyszczone belki nośne opuszczają oczyszczarkę strumieniowo-ścierną z przenośnikiem rolkowym AGTOS
  Oczyszczarka strumieniowo-ścierna z taśmą drucianą AGTOS

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne