• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Przygotowanie Powierzchni

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  2 miesiące temu  16.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Jednoszynowy wózek suwnicowy

  Jednoszynowy wózek suwnicowy

  Strona 2 z 3

  Zasadniczo oczyszczarki strumieniowo-ścierne z taśmą drucianą są elastyczne w zastosowaniu. Fakt, że elementy mogą być obrabiane jednocześnie od góry i od dołu znacznie poszerza ich spektrum. Maszyny te są wykorzystywane do gratowania, usuwania zgorzeliny i czyszczenia części odlewanych i wycinanych laserowo.

  Przebieg pracy oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą AGTOS

  System automatycznego rozpoznawania, znajdujący się przed śluzą wlotową, rozpoczyna dostosowane do potrzeb doprowadzanie ścierniwa do czterech pracujących wysoko wydajnych turbin AGTOS. W przypadku ABUS są one wyposażone w silniki o mocy 11,0 kW. W ten sposób może być osiągnięta prędkość obróbki strumieniowo-ściernej do 2,0 m/min. 
  Rozpoznawanie na wejściu obrabianego elementu zapewnia, że praca będzie się odbywać tylko wtedy, gdy w obszarze obróbki znajdują się te elementy. Chroni to zużywające się części maszyny i oszczędza energię. W celu uszczelnienia śluza wlotowa wyposażona jest w odporne na zużycie zasłony gumowe. Po przejściu przez strefę obróbki strumieniowo-ściernej elementy docierają do urządzenia odmuchowego. Ścierniwo pozostałe na powierzchniach elementów obrabianych jest tutaj usuwane i zawracane do jego obiegu.
  Ścierniwo jest utrzymywane w obiegu do ciągłego wykorzystywania i oczyszczane. Czyszczenie odbywa się poprzez specjalne frakcjonowanie powietrzem. Tutaj spływa ono kaskadą po krawędzi. Jednocześnie przepuszczany jest precyzyjnie regulowany strumień powietrza. Jest on generowany przez wentylator układu filtra z wkładami nabojowymi. Prowadzi on drobne frakcje do separatora udarowego, gdzie są oddzielane grubsze frakcje, a następnie do systemu filtrów z wkładami nabojowymi, który eliminuje cząstki o małej średnicy oraz pył. Oczyszczone ścierniwo jest dostarczane poprzez urządzenie dozujące ze zbiornika ścierniwa do wysoko wydajnych turbin. 

  Inżynier projektu planowania i organizacji zakładowej Christopher Fritz Dietrich podkreśla kompaktową konstrukcję maszyny, która nie była dostępna u innych producentów. Istniało kilka szczególnych cech, do których firma ABUS przywiązywała szczególną wagę. Na przykład na platformie roboczej musiała zostać zamontowana szyba ochronna z pleksiglasu, aby znajdujący się tam pracownik był chroniony przed przejeżdżającą dźwignicą. Nie tylko słyszy on dźwięk zbliżającej się dźwignicy, ale też ją widzi.
  – Wynik obróbki strumieniowo-ściernej przekroczył nasze wymagania określone w specyfikacjach, dzięki czemu można było rozszerzyć gamę produktów – mówi Christopher Fritz Dietrich. 
  Ostatnio dostarczona oczyszczarka strumieniowo-ścierna z przenośnikiem rolkowym AGTOS służy do obrabiania dźwigarów podwozia do suwnic pomostowych. Od samego początku wdrożono tutaj punkty, którym firma ABUS przypisała wartość w pierwszym projekcie.

  Cechy oczyszczarki strumieniowo-ściernej z przenośnikiem rolkowym AGTOS

  GALERIA ZDJĘĆ

  Jednoszynowy wózek suwnicowy
  Dźwigary wózkowe do suwnic pomostowych ABUS
  Załadunek oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą AGTOS typu BS
  Duży panel z ramieniem obrotowym umożliwia optymalną obsługę
  Wylot oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą AGTOS
  Dźwigi o doskonałej powierzchni
  Widok za izolacją akustyczną: kabina obróbkowa, serce oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą
  Łatwe dopełnianie ścierniwa z lejem zasypowym bezpośrednio przy podnośniku kubełkowym
  Inżynier projektu ds. planowania i organizacji zakładowej Christopher Fritz Dietrich demonstruje łatwość obsługi na przejrzystym panelu
  Wlot oczyszczarki strumieniowo-ściernej z przenośnikiem rolkowym AGTOS do profili
  Czysto oczyszczone belki nośne opuszczają oczyszczarkę strumieniowo-ścierną z przenośnikiem rolkowym AGTOS
  Oczyszczarka strumieniowo-ścierna z taśmą drucianą AGTOS

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...