• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 3(137)/2022

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  23.08.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 1 z 3

  Obrabiane oczyszczarkami strumieniowo-ściernymi z wirnikiem odrzutowym AGTOS

  Gdy budowane są systemy dźwigowe i wciągniki o udźwigu od 80 kg do 120 t, to odpowiednia musi być również ich powierzchnia. Firma ABUS, jeden z największych europejskich producentów dźwignic halowych, wybudowała w Gummersbach zupełnie nowy zakład i od 2019 roku pracuje tam z oczyszczarkami strumieniowo-ściernymi z wirnikiem odrzutowym AGTOS. Zostały one wyposażone w specjalne funkcje i dostosowane do wysokich wymagań w zakresie ergonomii i bezpieczeństwa.

  Michael Wirths, kierownik zakładu komponentów w firmie ABUS, na pytanie, jak doszło do współpracy z AGTOS, odpowiada: – Od początku 2000 roku kontaktowaliśmy się z AGTOS w sprawie części zamiennych do naszych oczyszczarek strumieniowo-ściernych. Już wtedy współpraca układała się dobrze, firma AGTOS wykazuje się szybkim czasem reakcji i dobrym serwisem. Dlatego było dla nas jasne, że w przypadku nowych inwestycji zwrócimy się również do AGTOS. I tak współpraca w projekcie przebiegała szybko i partnersko, zaczynając od zdefiniowania wymagań, opracowania specyfikacji, aż do oferty, a następnie wyjaśnień i uwzględnienia życzeń w zakresie zmian. Kierownik projektu AGTOS U. Wietkamp (konstrukcja) i Christian Remmes (sprzedaż) wprowadzili również konstruktywne zmiany w najlepszy możliwy sposób. Bardzo podobała nam się praca nad tym projektem.

  Cechy szczególne obu oczyszczarek strumieniowo-ściernych 
  Obie oczyszczarki strumieniowo-ścierne stoją na matach izolujących, które redukują wibracje i hałas. Obie maszyny są wyposażone również w duży panel dotykowy typu TP 1500, aby umożliwić pracownikom obsługę w optymalny sposób. Ramiona obrotowe umożliwiają elastyczne pozycjonowanie, a tym samym sprawną obsługę maszyn. Partie są rejestrowane kodem kreskowym i uruchamiany jest odpowiedni, wcześniej zdefiniowany program stali.
  Włazy i drzwi konserwacyjne zostały powiększone, a tym samym dostosowane do wymagań ergonomicznych stawianych przez firmę ABUS.
  W przypadku wezwania serwisu wewnątrz kabiny do obróbki strumieniowo-ściernej system odciągowy, zwykle prowadzący do odpowiedniego filtra z wkładami nabojowymi, zostaje przełączony na system odciągowy hali. Zaletą jest to, że zaoszczędza się dodatkowe mobilne urządzenia odciągowe. Niemniej jednak systemy filtracyjne są wyposażone w urządzenia do wykrywania pożaru i urządzenia gaśnicze. Wydajność systemów filtracyjnych została zaprojektowana dla stopnia separacji znacznie powyżej wymagań prawnych. 
  Na dostarczonej jako pierwsza oczyszczarce strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą obrabiane są wykroje cięte płomieniowo do jednoszynowych wózków suwnicowych. Zadaniem obróbki strumieniowo-ściernej jest tutaj optymalne czyszczenie części przed spawaniem. Rdza i zgorzelina muszą być niezawodnie usunięte, aby uzyskać wysokiej jakości szwy spawalnicze. Po procesie spawania odbywa się powlekanie lakierami wodnymi lub dwuskładnikowymi, w zależności od wymagań i życzeń klienta.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Załadunek oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą AGTOS typu BS.
  Duży panel z ramieniem obrotowym umożliwia optymalną obsługę.
  Michael Wirths, kierownik Zakładu Komponentów w firmie ABUS, przed oczyszczarką strumieniowo-ścierną z taśmą drucianą AGTOS.
  Wylot oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą AGTOS.
  Widok za izolacją akustyczną: kabina obróbkowa, serce oczyszczarki strumieniowo-ściernej z taśmą drucianą.
  Łatwe dopełnianie ścierniwa z lejem zasypowym bezpośrednio przy podnośniku kubełkowym.
  Inżynier projektu ds. planowania i organizacji zakładowej Christopher Fritz Dietrich demonstruje łatwość obsługi na przejrzystym panelu.
  Wlot oczyszczarki strumieniowo-ściernej z przenośnikiem rolkowym AGTOS do profili.
  Czysto oczyszczone belki nośne opuszczają oczyszczarkę strumieniowo-ścierną z przenośnikiem rolkowym AGTOS.
  Oczyszczarka strumieniowo-ścierna z taśmą drucianą AGTOS.
  Jednoszynowy wózek suwnicowy.
  Jednoszynowy wózek suwnicowy.
  Dźwigary wózkowe do suwnic pomostowych ABUS.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...