Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 5(115)/2018

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.11.2018, ~ Administrator   

  Strona 2 z 3

  W pełni automatyczne czyszczenie strumieniowo-ścierne w linii produkcyjnej

  Urządzenie do ciągłej obróbki strumieniowo-ściernej jest wyposażone w zintegrowany system transportu, który pozwala na przenoszenie pojedynczych elementów lub partii elementów o wadze do siedmiu ton metrycznych. Ładowanie detali może odbywać się na obu końcach oczyszczarki strumieniowo-ściernej. Po otrząśnięciu odlewy są przekazywane do urządzenia transportowego oczyszczarki strumieniowo-ściernej z wózkami dostarczonymi przez klienta. Tam są umieszczane w specjalnym urządzeniu podnoszącym i podnoszone do góry. Jeśli detale znajdują się we właściwym miejscu, operator wprowadza do sterownika PLC specjalny program do czyszczenia tych detali i wprowadza wózek z detalami do komory śrutowania. 
  Komora śrutowania wyposażona jest w cztery turbiny Gamma 400 G o mocy napędowej 22 kW każda, ułożone szeregowo. Podczas procesu obróbki strumieniowo-ściernej odlewy obracają się w sposób ciągły. Wysoko wydajne turbiny, zaprojektowane i zbudowane przez firmę Rösler, są wyposażone w łopatki rzucające w kształcie litery Y. W porównaniu z turbinami konwencjonalnymi generują one do 20% wyższą wydajność śrutowania przy jednoczesnym zachowaniu niższego zużycia energii. Ponadto łopatki rzucające mogą być obracane, co pozwala na wykorzystanie ich obu stron. Wymiana łopatek następuje w systemie szybkiej wymiany bez konieczności demontażu turbiny. Skutkuje to co najmniej dwukrotnie dłuższymi okresami pracy w porównaniu z turbinami konwencjonalnymi. 
  Automatycznie regulowane zawory kulowe umożliwiają dopasowanie przepływu materiału czyszczącego, maksymalnie do 290 kg/min na czyszczone odlewy. Prędkość obrotowa turbin i wózka wieszakowego może być również dostosowana do danego zadania czyszczenia strumieniowo-ściernego za pomocą inwerterów częstotliwości. Przed wyjazdem do stacji rozładunkowej oczyszczone detale przechodzą przez stację czyszczącą, gdzie za pomocą ręcznego systemu sprężonego powietrza można usunąć resztki piasku. Wszystkie te parametry procesu są zapisywane w poszczególnych programach czyszczenia i zapewniają doskonałe dopasowanie do różnych zadań czyszczenia. Na przykład odlewy aluminiowe wymagają mniejszej intensywności śrutowania niż odlewy staliwne. System sterowania umożliwia dostęp do 30 specjalnych programów dla różnych odlewów, jak również czyszczenie strumieniowo-ścierne po obróbce cieplnej. Specjalny program usuwania piasku rdzeniowego pozwala na sekwencyjne włączanie turbin, co pozwala na usuwanie piasku warstwami, zapobiegając przeciążeniu systemu recyklingu mediów. 

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  System transportowy może obsługiwać odlewy o wadze do 7 ton.
  Konstrukcja wyposażenia specjalnego do zgrubnych operacji dla odlewni zapewnia optymalną ochronę przed zużyciem: komora pracy jest w całości wykonana ze stali manganowej i zawiera specjalne odlewane, hartowane wymienne płyty ścierne w obszarze „hot spot”. Wszystkie pozostałe sekcje komór śrutujących są wyposażone w wymienne manganowe wykładziny.
  Energooszczędne i wysoko wydajne turbiny Gamma 400 G o mocy napędowej 22 kW, każda zapewniają maksymalną wydajność mediów 290 kg/min (640 funtów na minutę). Automatycznie regulowane zawory kulowe umożliwiają dopasowanie wielkości przepływu strumienia mediów do danego typu odlewu.
  Z powodu odlewów aluminiowych system odpylania jest zaprojektowany jako odporny na eksplozję odpylacz mokry z w pełni automatycznym opróżnianiem osadu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony