Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 5(115)/2018

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.11.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Elastyczna maszyna wieszakowa z ciągłym posuwem do zastosowań w odlewnictwie

  Kiedy rosyjski producent sprzętu górniczego zbudował nową odlewnię, firma wybrała do wykańczania swoich odlewów wieszakową oczyszczarkę strumieniowo-ścierną RHBD22/27-F firmy Rösler z podajnikiem ciągłym. Oprócz wytrzymałej konstrukcji dla odlewni, zapewniającej wysoką efektywność kosztową i długi czas pracy, klient był pod wrażeniem elastyczności operacyjnej systemu czyszczenia strumieniowo-ściernego. System ten umożliwia usuwanie masy rdzeniowej i czyszczenie strumieniowo-ścierne odlewów wykonanych z różnych rodzajów metali. 

  Od ponad 90 lat Zakład Elektromechaniczny Tomsk Vakhrushev JSC (TEMZ) produkuje urządzenia górnicze i maszyny dla innych gałęzi przemysłu. Portfolio produktów obejmuje wentylatory, młoty pneumatyczne, narzędzia pneumatyczne i hydrauliczne, jak również elektryczne prasy wiertnicze i piły. W swojej siedzibie na Syberii firma produkuje wymagane komponenty wyposażenia, takie jak odlewy stalowe, żeliwne i aluminiowe. Nowe oczyszczarki strumieniowo-ścierne dla TEMZ musiały sprostać wymaganiom klienta, który stawiał im wysokie wymagania, tak aby były w stanie poradzić sobie z różnymi rodzajami odlewów. Inne wymagania to wysoka efektywność kosztowa i długi czas pracy sprzętu. – Bardzo ważne dla nas było również to, że dostawca miał co najmniej 15 lat doświadczenia w budowie urządzeń do śrutowania, prowadzi serwis oraz posiada magazyn części zamiennych w Federacji Rosyjskiej, ma udokumentowane osiągnięcia w tego typu urządzeniach i jest innowatorem w dziedzinie śrutowania – wyjaśnia Evgeny Laza, główny technolog TEMZ. 
  Ponadto nowy system czyszczenia strumieniowo-ściernego musiał zostać zintegrowany z procesem produkcyjnym w istniejącym budynku, co z powodu ograniczonej przestrzeni stanowiło duże wyzwanie dla inżynierów firmy Rösler.

  Dobrze zaprojektowana, solidna koncepcja wyposażenia dla odlewni 

  Jednym z powodów, dla których firma Rösler była w stanie zdobyć to zamówienie mimo licznej konkurencji, był fakt, że oczyszczarka strumieniowo-ścierna RHBD 22/27-F z podajnikiem ciągłym została zaprojektowana specjalnie do pracy w odlewniach, jest zabezpieczona przed zużyciem i posiada wysoką wytrzymałość. Na przykład komora pracy jest całkowicie wykonana ze stali manganowej. Ponadto w obszarze „hot spot” (najbardziej narażonym na zniszczenie) znajduje się okładzina składająca się z wymiennych, utwardzonych płyt. Wszystkie pozostałe sekcje wewnątrz komory są wyposażone w łatwo wymienialne płyty ze stali manganowej. Klient był pod wrażeniem elastyczności firmy Rösler w zakresie dopasowania oczyszczarki strumieniowo-ściernej do specyficznych wymagań przestrzennych TEMZ. Wyjaśnia to Evgeny Laza: – Jeśli chodzi o opracowywanie rozwiązań i obróbkę wszystkich szczegółów technicznych, firma Rösler zareagowała znacznie szybciej niż pozostali dostawcy sprzętu – mówi. – Wszystko, co firma Rösler zrobiła, było skoncentrowane na naszych specyficznych wymaganiach. 
  Innym pozytywnym czynnikiem było to, że już od 2012 roku TEMZ eksploatuje trzy oczyszczarki strumieniowe firmy Rösler. 

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  System transportowy może obsługiwać odlewy o wadze do 7 ton.
  Konstrukcja wyposażenia specjalnego do zgrubnych operacji dla odlewni zapewnia optymalną ochronę przed zużyciem: komora pracy jest w całości wykonana ze stali manganowej i zawiera specjalne odlewane, hartowane wymienne płyty ścierne w obszarze „hot spot”. Wszystkie pozostałe sekcje komór śrutujących są wyposażone w wymienne manganowe wykładziny.
  Energooszczędne i wysoko wydajne turbiny Gamma 400 G o mocy napędowej 22 kW, każda zapewniają maksymalną wydajność mediów 290 kg/min (640 funtów na minutę). Automatycznie regulowane zawory kulowe umożliwiają dopasowanie wielkości przepływu strumienia mediów do danego typu odlewu.
  Z powodu odlewów aluminiowych system odpylania jest zaprojektowany jako odporny na eksplozję odpylacz mokry z w pełni automatycznym opróżnianiem osadu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony