Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 5(115)/2018

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  11 miesięcy temu  01.11.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Elastyczna maszyna wieszakowa z ciągłym posuwem do zastosowań w odlewnictwie

  Kiedy rosyjski producent sprzętu górniczego zbudował nową odlewnię, firma wybrała do wykańczania swoich odlewów wieszakową oczyszczarkę strumieniowo-ścierną RHBD22/27-F firmy Rösler z podajnikiem ciągłym. Oprócz wytrzymałej konstrukcji dla odlewni, zapewniającej wysoką efektywność kosztową i długi czas pracy, klient był pod wrażeniem elastyczności operacyjnej systemu czyszczenia strumieniowo-ściernego. System ten umożliwia usuwanie masy rdzeniowej i czyszczenie strumieniowo-ścierne odlewów wykonanych z różnych rodzajów metali. 

  Od ponad 90 lat Zakład Elektromechaniczny Tomsk Vakhrushev JSC (TEMZ) produkuje urządzenia górnicze i maszyny dla innych gałęzi przemysłu. Portfolio produktów obejmuje wentylatory, młoty pneumatyczne, narzędzia pneumatyczne i hydrauliczne, jak również elektryczne prasy wiertnicze i piły. W swojej siedzibie na Syberii firma produkuje wymagane komponenty wyposażenia, takie jak odlewy stalowe, żeliwne i aluminiowe. Nowe oczyszczarki strumieniowo-ścierne dla TEMZ musiały sprostać wymaganiom klienta, który stawiał im wysokie wymagania, tak aby były w stanie poradzić sobie z różnymi rodzajami odlewów. Inne wymagania to wysoka efektywność kosztowa i długi czas pracy sprzętu. – Bardzo ważne dla nas było również to, że dostawca miał co najmniej 15 lat doświadczenia w budowie urządzeń do śrutowania, prowadzi serwis oraz posiada magazyn części zamiennych w Federacji Rosyjskiej, ma udokumentowane osiągnięcia w tego typu...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  System transportowy może obsługiwać odlewy o wadze do 7 ton.
  Konstrukcja wyposażenia specjalnego do zgrubnych operacji dla odlewni zapewnia optymalną ochronę przed zużyciem: komora pracy jest w całości wykonana ze stali manganowej i zawiera specjalne odlewane, hartowane wymienne płyty ścierne w obszarze „hot spot”. Wszystkie pozostałe sekcje komór śrutujących są wyposażone w wymienne manganowe wykładziny.
  Energooszczędne i wysoko wydajne turbiny Gamma 400 G o mocy napędowej 22 kW, każda zapewniają maksymalną wydajność mediów 290 kg/min (640 funtów na minutę). Automatycznie regulowane zawory kulowe umożliwiają dopasowanie wielkości przepływu strumienia mediów do danego typu odlewu.
  Z powodu odlewów aluminiowych system odpylania jest zaprojektowany jako odporny na eksplozję odpylacz mokry z w pełni automatycznym opróżnianiem osadu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 5(115)/2018

  do góry strony