• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 1(135)/2022

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  25.02.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Urządzenie RMBC 4.2-HD zostało pomalowane według specyfikacji klienta i jest wyposażone w specjalne rozwiązania techniczne.

  Urządzenie RMBC 4.2-HD zostało pomalowane według specyfikacji klienta i jest wyposażone w specjalne rozwiązania techniczne.

  Strona 1 z 2

  Oczyszczarka strumieniowa z taśmą nieckową do przygotowywania powłok

  Śrutowanie jest najbardziej rozpowszechnioną technologią obróbki wstępnej, która ma na celu przygotowanie powierzchni sprężyn technicznych do kolejnych operacji nakładania powłok. W nowo powstałej linii produkcyjnej sprężyn ściskanych czyszczenie odbywa się w oczyszczarce z taśmą nieckową firmy Rösler. W krótkim czasie cyklu RMBC 4.2-HD wytwarza powierzchnie, które są idealnie przygotowane do późniejszej operacji nakładania powłok. Olej wprowadzony do procesu śrutowania jest neutralizowany i oddzielany od ścierniwa poprzez system oczyszczania tego ścierniwa. 

  Baumann Springs Ltd., z siedzibą w Ermenswil, Szwajcaria, jest światowym liderem w produkcji sprężyn i wszelkiego rodzaju wytłoczek. Ta rodzinna firma została założona w 1886 roku i od tego czasu jest zarządzana przez rodzinę, dziś już w piątym pokoleniu. Baumann Springs specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji wyrobów na zamówienie o wąskich tolerancjach wymiarowych i wysokich wymaganiach dotyczących stabilności procesów w przemyśle samochodowym, inżynierii medycznej i na innych rynkach. Produkty są wytwarzane w 11 zakładach w Europie, Azji i Ameryce Północnej. 

  Rozwiązanie śrutowania dla nowej linii produkcyjnej 

  W 2021 roku zakład w Stare Mesto w Czechach uruchomił nową linię produkcyjną dla różnych typów długich sprężyn ściskanych ze stali sprężynowej EN 10270-2. Do czyszczenia i nadawania struktury (szorstkowania) powierzchni sprężyn przed powlekaniem firma zakupiła w firmie Rösler oczyszczarkę strumieniową z taśmą nieckową, model RMBC 4.2-HD. − W celu realizacji tego ambitnego zadania przeprowadziliśmy rozmowy z kilkoma producentami wyposażenia i zwróciliśmy się o oferty do trzech dostawców − wyjaśnia Claudio Hertig, kierownik projektu ds. działalności globalnej w Baumann Springs. − Rozwiązanie firmy Rösler przekonało nas nie tylko ze względu na konstrukcję urządzenia, ale także jego funkcjonalność. Kolejnym pozytywnym czynnikiem była solidna konstrukcja maszyny. Aby zapoznać się z dostawcami, odwiedziłem wszystkie trzy firmy i przygotowałem szczegółowe porównanie techniczne. Nie bez znaczenia było również nasze dobre doświadczenie z maszynami Rösler, które już pracują w naszych zakładach oraz globalna obecność firmy, która przyczyniła się do podjęcia decyzji o wyborze oferty Rösler. 

  Wyposażenie zapewniające krótki czas cyklu i czyste wyniki 

  Urządzenie RMBC 4.2-HD zostało pomalowane według specyfikacji klienta i jest wyposażone w specjalne rozwiązania techniczne. Umożliwia to czyszczenie strumieniowe całych partii luźno obracających się sprężyn ściskanych o masie wsadu do 1000 kg. Dwie turbiny Gamma 300G, każda o mocy 11 kW, zapewniają wysoką intensywność śrutowania. Te wysoko wydajne turbiny, opracowane przez firmę Rösler, wyposażone są w zakrzywione łopatki wyrzutowe w układzie „Y”. W porównaniu z konwencjonalnymi turbinami, specjalnie obliczona krzywizna łopatek generuje bardzo wysokie prędkości wyrzucania mediów, co skutkuje do 20% wyższą wydajnością oczyszczania, a w konsekwencji krótszym czasem cyklu. Wszystko to osiągane jest przy niższym zużyciu energii. Ponadto specjalny układ „Y” łopatek wyrzutowych umożliwia korzystanie z obu stron łopatki. To w praktyce podwaja żywotność łopatek wyrzutowych. System szybkiej wymiany pozwala na sprawną wymianę łopatek bez konieczności demontażu turbiny z obudowy. 

  Proces czyszczenia strumieniowego jest dodatkowo intensyfikowany i przyspieszany przez zintegrowane deflektory strumieniowe. Te specjalne dysze sprężonego powietrza powodują dodatkowy ruch ścierniwa. Automatyczna kontrola przepływu ścierniwa umożliwia nie tylko monitorowanie, ale również precyzyjne dopasowanie przepływu ścierniwa do poszczególnych elementów obrabianych. Uzupełnianie ścierniwa odbywa się również w pełni automatycznie. Dodatkowy system automatycznego dozowania pozwala na aplikację proszkowego środka czyszczącego w komorze wyrzutowej w celu wychwycenia i odprowadzenia oleju, który może zostać przeniesiony do oczyszczarki przez obrabiane elementy. Należy zauważyć, że mieszanka proszkowa nie wpływa na funkcjonalność ścierniwa: w separatorze powietrznym systemu oczyszczania ścierniwa proszek jest całkowicie oddzielany od ścierniwa. Ponieważ maszyna była również przeznaczona do usuwania osadów powłoki z nośników detali używanych do nakładania powłok, suchy odpylacz jest wyposażony w funkcje ochrony przeciwwybuchowej. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Automatyczna kontrola przepływu ścierniwa umożliwia nie tylko monitorowanie, ale również precyzyjne dopasowanie przepływu ścierniwa do poszczególnych elementów obrabianych. Uzupełnianie ścierniwa odbywa się również w pełni automatycznie.
  Oczyszczarka wyposażona jest w dwie wysoko wydajne turbiny Gamma 300G, każda o mocy zainstalowanej 11 kW. Zapewnia to krótkie czasy cyklu. W porównaniu do konwencjonalnych turbin turbiny Gamma 300G wyposażone są w specjalnie zaprojektowane, zakrzywione łopatki wyrzucające, które generują do 20% wyższą wydajność wyrzutu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...