• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 1(135)/2022

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  25.02.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Obszar leśny Kluthe.

  Obszar leśny Kluthe.

  Strona 1 z 2

  Zrównoważona dostawa środków chemicznych z Heidelbergu

  W firmie Kluthe hasło „Harmony in Chemistry” od początku istnienia oznacza stabilny związek między innowacją a zrównoważonym rozwojem. Ten sposób działania obejmuje zarówno dobór surowców, ekonomię ich wykorzystania, znakowanie produktów, aż po ich bezpieczny recykling.

  Nie ma wątpliwości, że chemikalia mogą być szkodliwe dla życia i zdrowia, a w wielu przypadkach stanowią również zagrożenie dla środowiska naturalnego, ale prawie każdy proces produkcyjny opiera się na środkach chemicznych. Bez nich nie można byłoby wyprodukować żadnego pojazdu, samolotu ani zbudować budynku, dlatego wyzwaniem jest zastosowanie chemikaliów bardziej przyjaznych i bezpiecznych dla człowieka i klimatu. 
  Tym właśnie zadaniem Kluthe zajmuje się od 70 lat. Firma współpracuje z uznanymi firmami przemysłowymi we wszystkich sektorach, aby stale opracowywać bardziej innowacyjne i zrównoważone produkty. Jako partner badawczy Kluthe pomaga swoim klientom optymalizować ich procesy produkcyjne. Stosowanie mniejszej ilości chemii, przy większej wydajności i dłuższej żywotności produktu, przynosi korzyści zarówno dla użytkownika, jak również dla środowiska.

  Zrównoważone stosowanie chemii w całym cyklu produkcyjnym

  Kluthe postawiło sobie za cel opracowywanie produktów, które są wysokiej jakości i jak najbardziej przyjazne dla środowiska. – Chemia nie zna marnotrawstwa – wyjaśnia dyrektor zarządzający. 
  Materiały są używane w taki sposób, żeby można je było ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi. – W Kluthe produkujemy chemię dla całego procesu produkcyjnego i robimy to już w fazie rozwoju – dodaje. – Nasi pracownicy nie tylko doradzają klientom w doborze produktów, ale są również odpowiedzialni za długotrwałe ich stosowanie. W wielu przypadkach analizują procesy na miejscu, uzupełniając brakujące składniki lub, na przykład, oczyszczając ścieki na końcu procesu dodatkami, które zostały specjalnie opracowane, by jeszcze bardziej zadbać o środowisko. Celem jest zawsze jak najbardziej wydajny recykling wody. 

  Firma Kluthe bardzo wcześnie zajęła się zarządzaniem recyklingiem. Od 1956 r. odzyskiwane są materiały nadające się do przetworzenia, aby można je było wykorzystać jako zamienniki lub w zamkniętej pętli w tym samym procesie. W tym celu przed laty powstała spółka zależna Rematec. Specjalizuje się ona w recyklingu, przetwarzaniu cennych materiałów i odpadów. – Wszystko z jednego źródła – odpowiedzialność za cały proces jest dla nas ważna – zapewnia dyrektor. 
  To jeden z powodów, dla których Kluthe zajmuje się kwestiami logistycznymi recyklingu, który wciąż stanowi wyzwanie dla wielu firm.
  Własna flota pojazdów transportuje gotowe produkty do klientów, a chemiczne odpady poprodukcyjne do ponownego wykorzystania lub recyklingu. Ponadto flota składa się tylko i wyłącznie z pojazdów niskoemisyjnych, zgodnie z normą EURO 6. Oprócz odpowiedzialności ekologicznej, podejmuje się również działania prospołeczne. Podczas opracowywania projektu fabryki Kluthe i Rematec zadbano o to, aby fazy budowy i eksploatacji stworzyły liczne nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu, generując tym samym dodatkowe korzyści ekonomiczne dla miejscowej ludności. „Firmowa” elektrownia wodna pomaga promować udział odnawialnych źródeł energii, co prowadzi do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Kluthe produkuje bezpieczną chemię w harmonii z naturą, z poszanowaniem dla środowiska i lokalnej społeczności, nie zapominając o kwestiach recyklingu.
  Redukcja CO2 na każdym etapie.
  Firma Kluthe od 70 lat stale opracowuje coraz bardziej innowacyjne i zrównoważone produkty. Na zdjęciu zakład Kluthe w Heidelbergu Wieblingen w Niemczech.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...