Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 4(126)/2020

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  miesiąc temu  27.08.2020, ~ Administrator   

  Firma Kluthe od 70 lat stale opracowuje coraz bardziej innowacyjne i zrównoważone produkty. Na zdjęciu zakład Kluthe w Heidelbergu Wieblingen w Niemczech.

  Firma Kluthe od 70 lat stale opracowuje coraz bardziej innowacyjne i zrównoważone produkty. Na zdjęciu zakład Kluthe w Heidelbergu Wieblingen w Niemczech.

  Strona 1 z 2

  Zrównoważona dostawa środków chemicznych z Heidelbergu

  W firmie Kluthe hasło „Harmony in Chemistry” od początku istnienia oznacza stabilny związek między innowacją a zrównoważonym rozwojem: obejmuje to zarówno wybór surowców, ekonomię ich wykorzystania, jak i etykietowanie, aż po bezpieczny recykling.

  Nie ma wątpliwości, że chemikalia mogą być szkodliwe dla środowiska i zdrowia, a w wielu przypadkach stanowią również zagrożenie dla bezpieczeństwa. Ale prawie każdy proces produkcyjny opiera się na środkach chemicznych. Bez nich nie można byłoby wyprodukować żadnego pojazdu ani samolotu, ani zbudować budynku. Dlatego wyzwaniem jest zastosowanie chemikaliów bardziej przyjaznych i bezpiecznych dla środowiska. 
  Tym właśnie zadaniem Kluthe zajmuje się od 70 lat. Firma współpracuje z uznanymi firmami przemysłowymi we wszystkich sektorach, aby stale opracowywać bardziej innowacyjne i zrównoważone produkty. Jako partner badawczy Kluthe pomaga swoim klientom optymalizować ich procesy produkcyjne. Stosowanie mniejszej ilości chemii, przy większej wydajności i dłuższej żywotności produktu, przynosi korzyści zarówno dla użytkownika, jak i dla środowiska.

  Zrównoważone stosowanie chemii w całym cyklu produkcyjnym

  Kluthe postawiło sobie za cel opracowywanie produktów, które są wysokiej jakości i jak najbardziej przyjazne dla środowiska. – Chemia nie zna marnotrawstwa –  wyjaśnia dyrektor zarządzający. Materiały są używane w taki sposób, żeby można je było ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi. – W Kluthe produkujemy chemię dla całego procesu i robimy to już w fazie rozwoju – dodaje. – Nasi pracownicy nie tylko doradzają klientom w doborze produktów, ale są również odpowiedzialni za długotrwałe ich stosowanie. W wielu przypadkach analizują na miejscu, uzupełniają brakujące składniki czynne lub, na przykład, oczyszczają ścieki na końcu procesu dodatkami, które zostały specjalnie opracowane, by jeszcze bardziej zadbać o środowisko. Celem jest zawsze jak najbardziej wydajny recykling wody. 
  Firma Kluthe bardzo wcześnie zajęła się zarządzaniem recyklingiem. Od 1956 r. odzyskiwane są materiały nadające się do recyklingu, aby można je było wykorzystać jako zamienniki lub w zamkniętej pętli w tym samym procesie. W tym celu przed laty powstała spółka zależna Rematec. Specjalizuje się ona w recyklingu, przetwarzaniu cennych materiałów i odpadów. – Wszystko z jednego źródła – odpowiedzialność za cały proces jest dla nas ważna – zapewnia dyrektor. 
  To jeden z powodów, dla których Kluthe zajmuje się kwestiami logistycznymi recyklingu, który wciąż stanowi wyzwanie dla wielu firm.
  Własna flota pojazdów transportuje chemiczne odpady produkcyjne ciężarówkami, tj. produkt do klienta i odpady od klienta. Ponadto flota wyposażona jest w pojazdy niskoemisyjne zgodnie z EURO6. Oprócz idei ekologicznej podejmuje się również odpowiedzialność społeczną. Podczas opracowywania projektu fabryki Kluthe i Rematec zadbano o to, aby fazy budowy i eksploatacji stworzyły liczne nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu, generując tym samym dodatkowe korzyści ekonomiczne dla miejscowej ludności. „Firmowa” elektrownia wodna pomaga promować udział odnawialnych źródeł energii, co prowadzi do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. 

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Obszar leśny Kluthe.
  Redukcja CO₂ na każdym etapie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony