Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 1(123)/2020

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  4 miesiące temu  26.02.2020, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Ważny każdy krok przed idealnie przygotowaną powierzchnią

  Odpowiednio przeprowadzona obróbka chemiczna powierzchni to zapewnienie powodzenia kolejnych procesów technologicznych. Dostępne na rynku produkty i technologie pozwalają na idealne przygotowanie powierzchni metali do kolejnych prac, np. dalszej obróbki lub nanoszenia powłok lakierniczych. 

  Niezależnie od rodzaju materiału, aby móc poddać metal przygotowaniu chemicznemu, konieczne jest zadbanie o czystość jego powierzchni i wcześniejsze usunięcie nalotów organicznych, które się na niej znajdują, takich jak spieczone smary, oleje technologiczne czy emulsje obróbcze. Pozostawienie takich zanieczyszczeń mogłoby znacznie obniżyć przyczepność powłok malarskich i negatywnie wpłynąć na ich trwałość oraz okres użytkowania przedmiotów. 
  Odpowiednie oczyszczanie i odtłuszczanie są najważniejszym etapem dla dalszych procesów obróbczych, wielu producentów oferuje specjalistyczne środki służące do realizacji tego procesu. 
  Niewielu jednak producentów posiada w swojej ofercie dostatecznie duży zakres produktów, by mieć możliwość skupienia się na tworzeniu, tak by optymalnie „współpracowały” na każdym etapie produkcyjnym, począwszy od procesów obróbczych, gdzie używane są środki smarne, smarno-chłodzące, przez ich usuwanie, przygotowanie powierzchni, a w końcu nakładania powłok.
  Często wybór produktów smarnych i smarno-chłodzących to kompromis między chłodzeniem, smarowaniem, wydajnością i wszechstronnością, gdzie, niestety, rzadko bierze się pod uwagę łatwość ich usuwania. Grupa produktów Hakufluid firmy Kluthe daje możliwość spełnienia tych wymagań, stosując jeden produkt.
  Hakufluidy to wodne, bezbarwne, przezroczyste, wolne od boru i formaldehydu, bezolejowe płyny do obróbki metali. Produkty łączą w sobie zalety olejów zarówno mieszalnych, jak i niemieszalnych z wodą. Oferują optymalne odprowadzanie ciepła przy optymalnym smarowaniu. Przez zastosowanie odpowiednich i innowacyjnych surowców mamy możliwość znacznej redukcji obciążenia pracowników mgłą olejową podczas pracy i uzyskania czystego środowiska pracy. Produkty te są doskonale tolerowane przez skórę operatora, przez co nie powodują podrażnień i są wyjątkowo efektywne, co znacznie zmniejsza ich zużycie podczas obróbki.
  Hakufluid zapewnia najwyższą wydajność dla niemal wszystkich operacji obróbczych i jest z powodzeniem stosowany w wielu obszarach przemysłowych, na przykład w wymagającym sektorze produkcji narzędzi skrawających, a także w przemyśle motoryzacyjnym i dostawców komponentów automotive. Jego bardzo dobre właściwości chłodzące są dodatkowo wzmocnione przez obniżoną skłonność do pienienia się oraz optymalne odpowietrzanie ze stanowiska pracy. Właściwości te są znacznie wyższe, niż w przypadku konwencjonalnych emulsji obróbczych. Jest to optymalna podstawa do trwałego unikania przypaleń miejsc szlifowanych, z którymi wielu producentów musi sobie radzić.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Produkty Kluthe są przyjazne dla otoczenia.
  Produkt Hakufluid podczas obróbki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony