• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 5(103)/2016

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  10.09.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 2 z 2

    Wyniki prób

    Różne ciężary warstw na próbkach w połączeniu z trzema rodzajami oleju wykazały bardzo zróżnicowaną zdolność absorpcji oleju (patrz ilustracja 2). Dopiero po przeprowadzeniu badania w rozpylonej obojętnej solance zgodnie z normą DIN EN ISO 9227 można jednoznacznie ocenić jakość. Referencyjnie użyto próbek bez obróbki wstępnej. Po 24 godzinach traktowania rozpyloną solanką określono procentowy udział korozji powierzchniowej.
    Podczas prób okazało się, że olej CUSTOS 10-15 daje bardzo dobry rezultat już przy ciężarze warstwy od zaledwie
    6 g/m², a pozostałe dwa oleje wymagają zastosowania warstwy o ciężarze co najmniej
    12 g/m². W przypadku CUSTOS 10-38 stwierdzono jeszcze drobne ślady korozji. W przypadku warstw o ciężarze od 18 g/m² wszystkie próbki były wolne od korozji (tabela 2).


    Tabela 2. Parametry kąpieli fosforanów cynku.

    Podsumowanie

    Do zabezpieczania powierzchni stali przed korozją można stosować połączenie grubowarstwowej powłoki cynkowo-fosforanowej oraz oleju antykorozyjnego. Właściwy dobór/połączenie oraz optymalne ustawienia pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów antykorozyjnych. Firma Chemische Werke Kluthe oferuje produkt DECORRDAL 50-16, który można bardzo dobrze dostosowywać i który nadaje się do szerokiej gamy ciężarów warstw. CUSTOS 10-15, niezawierający VOC, olej antykorozyjny już przy nieznacznych ciężarach warstwy fosforanowej w połączeniu z niewielkim zużyciem materiału wykazuje bardzo dobre właściwości ochronne w porównaniu z innymi produktami. Jednocześnie można go łatwo usunąć za pomocą alkalicznego środka czyszczącego, np. HAKUPUR 10-324 lub biostabilnego preparatu HAKUPUR 10-440.  

    Kluthe
    www.kluthe.pl 
            

    GALERIA ZDJĘĆ

    Ilustracja 2. Zdolność absorpcji oleju w zależności od ciężaru warstwy.
    Ilustracja 3. Poziom rdzy [%] w zależności od ciężaru warstwy.
    Tabela 2. Wyniki badania SST 24 h.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ satol 1 10 miesięcy temu Co do oleju... to jak go widzicie - https://rankingiproduktow.pl/r... ? To już produkt z fajnej półki, czy lepiej szukać innych? Podpowiedzi, pomysły, doświadczenia? Które marki są Waszym zdaniem najlepsze? Pewniaki?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji