Szukaj

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 1(117)/2019

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  27.02.2019, ~ Administrator   

  	Mini-Scuid ułatwia kontrolę procesu chemicznej obróbki wstępnej.

  Mini-Scuid ułatwia kontrolę procesu chemicznej obróbki wstępnej.

  Chemia 4.0 – droga do cyfryzacji, ekonomii i zrównoważonego rozwoju

  Przemysł chemiczny otwiera nowe granice. Chemia 4.0 to czwarty etap rozwoju w historii branży. Charakteryzuje się szeroko rozumianą cyfryzacją, ekonomią obiegu zamkniętego i zrównoważonym rozwojem.

  Procesy towarzyszące przy przygotowaniu powierzchni są w dużej mierze obsługiwane ręcznie w zakresie ich kontroli. Celem jest zmniejszenie czynnika ludzkiego i zminimalizowanie błędów. Stabilny proces może zapewnić odpowiednią jakość produktów i tym samym wspierać osiąganie odpowiednio podnoszonych wymagań.
  Firma Kluthe stara się stale optymalizować procesy klientów, dlatego pracuje nad rozwiązaniami automatyzującymi aspekty pomiarowe i kontrolne procesu obróbki wstępnej we współpracy z firmami z branży pomp dozujących i sektora technologii pomiarowych. Ta współpraca przyniosła już pierwszy produkt: Mini-Scuid, który sprawia, że ​​dane analogowe można wykorzystywać poprzez digitalizację.
  Aby automatycznie kontrolować proces chemiczny, parametry procesu, takie jak temperatura, czas i stężenia muszą być rejestrowane, analizowane i wykorzystywane. Obecnie wciąż trudno jest wiarygodnie zmierzyć koncentrację. Po rozwiązaniu tego złożonego zadania kąpiel chemiczna może być automatycznie kontrolowana za pomocą systemu czujników i dozowania. Dzięki dostosowanym komplementarnym rozwiązaniom zapewniony jest stabilny skład chemiczny kąpieli, a konieczność ingerencji człowieka jest zminimalizowana. Oznacza to również, że cenna siła robocza może być wykorzystana do innych zadań.
  Bezpośredni kontakt z działem wsparcia technicznego Kluthe może zapewnić optymalną obsługę klienta. Synergię można również wykorzystać pod względem wzajemnego powiązania zamówień i zapasów klientów. Stwarza to większe bezpieczeństwo zamówień i optymalizuje łańcuch dostaw. Liniowe łańcuchy wartości stają się sieciami, które umożliwiają nowe cyfrowe modele biznesowe. Cała relacja klient-dostawca została na nowo zdefiniowana. – Kiedy restrukturyzujemy relacje biznesowe w celu zwiększenia efektywności, wciąż cenimy sobie osobiste konsultacje i staramy się utrzymywać bezpośredni kontakt z naszymi klientami – podkreślają technolodzy z firmy Kluthe.
  Kontrola cyfrowa oznacza, że ​​chemikalia mogą być wykorzystywane bardziej efektywnie, a tym samym zasoby mogą być oszczędzane. Mniejsza ilość chemikaliów, mniej energii, mniej świeżej wody  i ścieków, a co za tym idzie, także niższe koszty. Obecne programy recyklingu firmy Kluthe również stają się bardziej ukierunkowane na przyszłość. Odzyskiwanie cennych materiałów, przetwarzanie odpadów i działanie w sposób zorientowany na przyszłość – o to właśnie chodzi w „Harmonii w chemii”.                       

  Kluthe Poland
  www.kluthepoland.com.pl

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony