• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Przygotowanie Powierzchni

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Przygotowanie Powierzchni

  7 miesięcy temu  18.11.2021, ~ Administrator   

  Fot. Zakład AGTOS w Koninie.

  Fot. Zakład AGTOS w Koninie.

  Jeden z czołowych producentów oczyszczarek strumieniowo-ściernych z wirnikiem rzutowym kończy 20 lat – to powód do krótkiego spojrzenia wstecz i perspektywa rozwoju technologii obróbki strumieniowo-ściernej w przyszłości.

  Zespół założycielski AGTOS rozpoczął działalność w 2001 roku zaraz od dwóch zakładów. Maszyny są projektowane od pierwszego dnia w Emsdetten koło Münster (Niemcy). Produkcja natomiast odbywa się w zakładzie w Koninie (Polska). Innowacyjne przedsiębiorstwo szybko przekształciło się w uznanego na całym świecie, niezawodnego partnera we wszystkich obszarach technologii obróbki strumieniowo-ściernej. Wszystkie popularne typy, takie jak oczyszczarki strumieniowo-ścierne z taśmą nieckową, oczyszczarki z transportem podwieszonym, oczyszczarki z przenośnikiem rolkowym i oczyszczarki z taśmą drucianą, są częścią asortymentu produktów. Ale od początku istnienia firmy dobrze zaspokojono również klientów ze specjalnymi życzeniami i wymaganiami. I tak maszyny są dostosowywane do wymagań pod względem wymiarów i transportu obrabianych elementów.

  Wysokiej jakości technologia turbin

  Opracowane we własnym zakresie i opatentowane wirniki rzutowe w wysokowydajnych turbinach, które stanowią serce każdej oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS, jak dotąd spełniały również najwyższe wymagania. Jest to godne uwagi, ponieważ maszyny AGTOS są często używane do pracy w trybie trzyzmianowym. Wysokowydajne turbiny są dostępne w dwóch rozmiarach z dużą liczbą różnych kombinacji materiałów i poziomów wydajności. W ten sposób uzyskuje się wszystkie cele obróbki strumieniowo-ściernej. Od czyszczenia do gratowania, szorstkowania, zwiększania twardości powierzchni, po wykańczanie powierzchni szerokiej gamy materiałów.

  Przyszłość – nowe trendy w technologii obróbki strumieniowo-ściernej

  Jednak dla wielu klientów już nie wystarcza technologia obróbki strumieniowo-ściernej o wysokiej jakości, niezawodna i ekonomiczna. Pojawiają się nowe trendy w technologii obróbki strumieniowo-ściernej, a firma AGTOS jest zawsze w czołówce w ich opracowywaniu.

  Obejmuje to rejestrowanie i ocenę wielu danych maszynowych. Dzięki temu użytkownik może stale i na bieżąco sprawdzać stan maszyn. W ten sposób może on uniknąć nieprzewidzianych incydentów, zbliżających się przestojów i związanych z tym wyższych kosztów. Ponadto użytkownik ma wgląd w bieżące koszty eksploatacji, na które duży wpływ ma zużycie energii i ścierniwa, a także stan konserwacji maszyn.

  Aplikacja serwisowa AGTOS

  W zakresie usług nowa aplikacja serwisowa AGTOS otwiera nowe korzyści dla klientów. Jest ona dostępna do pobrania w znanych sklepach Android i Apple. Technik serwisu AGTOS może udzielić wskazówek i instrukcji dotyczących konserwacji i napraw bez żadnych kosztów podróży. Na życzenie zostaną one tłumaczone symultanicznie. Technik serwisu widzi dokładnie to samo, co człowiek na miejscu. W ten sposób może on optymalnie oszacować i ocenić sytuację. W celach ilustracyjnych można jednocześnie przesyłać dokumenty wyjaśniające, takie jak rysunki, grafiki i zdjęcia. Cała akcja jest dokumentowana, dzięki czemu jest dostępna cyfrowo do późniejszych celów (powtórzeniowych).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata