• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Procesy Wspomagające

  Wydanie nr: 4(132)/2021

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  31.08.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 2 z 2


  Oprogramowanie (tutaj na zdjęciu zrzut ekranu wyboru programu) bazuje na istniejącym systemie symulacji. Użytkownik może edytować istniejące programy robotów podczas produkcji.

  Inteligentne oprogramowanie 
  Celem DopX jest to, aby użytkownik w lakierni mógł skupić się wyłącznie na samym przetwarzaniu programu. Oprogramowanie jest wystarczająco inteligentne, aby zautomatyzować wszystkie powtarzające się czynności administracyjne wymagane do zapewnienia odpowiedniego środowiska. Ponadto system jest niezależny od producenta robota, ponieważ jest oparty na rozwiązaniu Process Simulate, a tym samym stanowi ogólne oprogramowanie do symulacji. Cztery kroki wspierają użytkownika w dostosowaniu programu robota lub parametrów aplikacji: identyfikacja odpowiedniego zakresu, zmiana zakresu produkcji, zatwierdzanie i rejestrowanie zmian. – To również pokazuje ważny wymóg naszego produktu – chcemy zapewnić bezpieczeństwo – mówi Christoph Justinek. 

  Ponadto ważnym aspektem jest też zaufanie. Marc Steffen Schmid dodaje: – Nie jest wymagana żadna odpowiednia wiedza na temat symulacji robotów. Bardzo szybko można się nauczyć obsługi oprogramowania. 
  Ponadto system ułatwia również podjęcie decyzji, czy przygotowanie programów robotów ma odbywać się wewnętrznie we własnym zakresie, czy za pośrednictwem zewnętrznych usługodawców. To samo dotyczy między innymi symulacji studiów wykonalności, optymalizacji podczas rozruchu i regularnego porównywania wirtualnego modelu danych z rzeczywistym systemem. 

  Wniosek 
  Zwiększona zdolność do działania i szybkość – tak też brzmi wniosek kierownika projektu ze strony Audi. – Oczywiście nieustannie pracujemy nad nowymi pomysłami i usprawnieniami – zapewnia Matthias Wagner. – Naszym celem jest dalsze ograniczanie procesów niewnoszących wartości dodanej i działanie tam, gdzie jest największy potencjał. Jednym z aspektów, który zawsze nam towarzyszy, jest bezpieczeństwo IT. 

  Christoph Justinek z firmy Icarus również patrzy w przyszłość z optymizmem. – Obecnie mamy w sieci łącznie 600 robotów i opiekujemy się sześcioma producentami samochodów w Europie – mówi. – Oprócz rozszerzonej działalności w Europie, największy potencjał widzimy w Azji.     

  Dodatkowe informacje
  Audi korzysta obecnie z dodatkowego oprogramowania w fabrykach w Neckarsulm i Györ. Pracuje tu ponad 100 robotów w 32 stacjach.
  Korzyści dla producenta samochodów – duża oszczędność czasu i kosztów – wynikają z: 

  • bezpośredniego wdrożenia,
  • braku zbędnych prac administracyjnych, 
  • ciągłego zwrotnego oddziaływania na planowanie dzięki cyfryzacji,
  • optymalizacji podczas rozruchu i w całym cyklu życia produktu.

  Tłumaczenie z „Besser Lackieren” nr 3/2021

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...