• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Procesy Wspomagające

  Wydanie nr: 3(131)/2021

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  25.06.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Zasilanie lakierni oraz małych zakładów rzemieślniczych za pomocą LPG i parownika

  Właściciele lakierni, małych zakładów rzemieślniczych oraz innych przedsiębiorstw produkcyjno-technologicznych często stają przed wyborem metody zasilania zakładu w energię. Bardzo popularnym modelem jest zasilanie pieców oraz wszelkich urządzeń technologicznych za pomocą LPG. Nie zawsze jednak możliwy i konieczny jest montaż większej liczby zbiorników, które zapewnią odpowiednie odparowanie – wtedy konieczne jest zastosowanie parownika gazu, który znacząco podniesie wydajność instalacji nawet przy zastosowaniu jednego zbiornika z gazem. 

  Odparowywacze LPG stosowane zatem są wszędzie tam, gdzie naturalny proces parowania gazu ze zbiornika jest niewystarczający, np. ze względu na zbyt duże zapotrzebowanie lub/i w warunkach niskich temperatur. Jeżeli niezawodność funkcjonowania instalacji, jakość, a równocześnie niskie koszty eksploatacji oraz estetyka są dla Ciebie ważne, to Algas-SDI, pionier w dziedzinie suchych parowników elektrycznych, ma rozwiązanie: parownik Zimmer nowej generacji. Dodatkowym atutem tego parownika jest niewielka ilość potrzebnego miejsca dla instalacji parownikowej. 

  Prostota i efektywność – zalety nowego Zimmera

  Zimmer jest skonstruowany tak, aby można go w łatwy sposób zainstalować i aby był konserwowany jedynie przy użyciu minimalnej ilości komponentów – w dodatku bez konieczności przenoszenia parownika z miejsca instalacji w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Znany od kilkudziesięciu lat parownik Zimmer został w każdym aspekcie ulepszony. Jest produktem nowej generacji w pełnym tego słowa znaczeniu. Wewnątrz posiada aluminiowe rurki o większym przekroju, do których jest łatwy dostęp. Usuwalne aluminiowe pokrywy z magnetycznymi zamknięciami umożliwiają łatwy dostęp do wszystkich komponentów bez konieczności użycia narzędzi. Uruchomienie parownika trwa mniej niż 60 sekund. Użytkownik korzysta z prostoty i efektywności rozwiązania. 

  Parownik Zimmer nadaje się w szczególności dla zakładów rzemieślniczych oraz małych i średnich fabryk, takich jak np. lakiernie. Dzięki niewielkiej wadze 25 kg (dla wydajności od 25 do 50 kg/h) oraz kompaktowej budowie – wymiary w cm 68 × 25 × 21 (dla wydajności od 25 do 50 kg/h) –urządzenie może być zamontowane nawet przez jedną osobę i prawie w każdym miejscu. Dodatkowym atutem, obok kompaktowej budowy, jest estetyczne wykonanie z materiału odpornego na działanie czynników atmosferycznych i korozję. W przypadku późniejszej rozbudowy linii produkcyjnej i tym samym zwiększenia zapotrzebowania instalacji, instalację parownikową można w bardzo łatwy sposób rozbudować, podłączając równolegle dalsze jednostki. Zimmer dostępny jest między innymi w dwóch wersjach: dla propanu (wersja P) i dla mieszanki LPG (wersja L) oraz w różnych wydajnościach, np. 25, 40, 50 czy 100 kg/h.
  Suchy parownik elektryczny oznacza niezawodne funkcjonowanie i jeszcze mniej czynności konserwacyjnych. Parownik Zimmer składa się z ogrzewanego elektrycznie aluminiowego wymiennika ciepła. Cały zestaw parownika jest w pełni autonomiczny. Parownik Zimmer posiada samoregulujące się grzałki wykorzystujące wyłącznie potrzebną do rozgrzania energię. Grzałki same regulują temperaturę, dzięki czemu nie potrzebują zewnętrznego czujnika temperatury. Materiał generujący ciepło w grzałkach działa także jako ograniczenie wysokości temperatury poprzez rozłączanie się w momencie osiągnięcia swojego punktu krytycznego. Parownik suchy oznacza też tę zaletę, że grzałki nie są zanurzone w czynniku pośredniczącym, jakim jest woda z glikolem, jak jest to w wielu innych parownikach, co przyczynia się także do minimalizacji kosztów eksploatacji. Takie rozwiązanie powoduje równocześnie, iż parownik Zimmer w porównaniu do parowników wodnych i mokrych elektrycznych, nie wymaga praktycznie bieżącej obsługi (brak konieczności uzupełniania płynu). Parownik Zimmer został wyprodukowany jako urządzenie odporne na eksplozję (ATEX), można go zatem instalować w strefie zagrożenia wybuchem.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wyższa wydajność instalacji gazowej
  Wyższa wydajność instalacji gazowej
  Wyższa wydajność instalacji gazowej
  Wyższa wydajność instalacji gazowej
  Zimmer zamontowany na ścianie budynku.
  Parownik Zimmer w szafce – gotowe rozwiązanie firmy GOK Regler und Armaturen Polska sp. z o.o.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...