• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Procesy Wspomagające

  Wydanie nr: 6(116)/2018

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  03.01.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Wyraziste pigmenty efektowe zapewniają wysoką jakość wykończenia różnym kategoriom wyrobów powlekanych metodami przemysłowymi.

  Wyraziste pigmenty efektowe zapewniają wysoką jakość wykończenia różnym kategoriom wyrobów powlekanych metodami przemysłowymi.

  Strona 1 z 4

  Od 350 lat firmę Merck napędza ciekawość do tworzenia nowych rozwiązań dla przyszłych pokoleń

  Od zawsze, kierując się ciekawością, firma Merck rzuca wyzwania rzeczywistości, po to, by osiągać wielkie rzeczy. Historia firmy liczy sobie już 350 lat, ilustrując przeobrażenie małej apteki założonej w Darmstadt w Niemczech w 1668 roku, w globalną, wiodącą firmę naukowo-technologiczną, działającą w trzech sektorach, tj. life science (Life Science), zaawansowanych materiałów i technologii (Performance Materials) oraz ochrony zdrowia (Healthcare).

  Merck – to firma, która dysponuje 300 tys. produktów z obszaru Life Science – od laboratoryjnych systemów oczyszczania wody, poprzez techniki umożliwiające edytowanie genomu, aż po kompletne systemy produkcyjne dla sektora farmaceutycznego. Firma, której produkty są zróżnicowane jak kolory tęczy – od nowatorskich ciekłych kryształów i materiałów OLED do produkcji ekranów i wyświetlaczy, poprzez materiały do produkcji układów scalonych, aż po pigmenty efektowe do tworzyw sztucznych, lakierów przemysłowych, farb drukarskich i kosmetyków kolorowych. A także przełomowe terapie w leczeniu nowotworów i chorób przewlekłych. Tak właśnie Merck zmienia świat na lepsze. 
  Dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dynamicznie zmieniający się świat wymaga odkrywania tego, co wciąż nieznane, tworzenia innowacji i współpracy z naukowcami w poszukiwaniu technologii jutra. Zróżnicowany portfel biznesowy pozwala firmie w dynamiczny, wielowymiarowy sposób odpowiadać na problemy codzienności, ale i tworzyć rozwiązania dla przyszłych pokoleń. 

  Głębia piękna – wyraziste pigmenty efektowe 

  Powłoki i farby są wszędzie, w przemyśle samochodowym, budownictwie, architekturze, elektronice użytkowej i przedmiotach codziennego użytku. Firma Merck jest obecnie liderem na światowym rynku pigmentów perłowych. To one nadają połysk lakierom samochodowym, skrzenie pomadkom do ust i luminescencję powłokom na opakowaniach. Dzięki nowatorskim efektom i bogatej palecie kolorów wyraziste pigmenty efektowe zapewniają wysoką jakość wykończenia różnym kategoriom wyrobów, na których wykonuje się powłoki. Dodatki do powłok oferowane przez firmę chronią powierzchnie oraz podwyższają walory estetyczne i atrakcyjność produktów, staje się to dzięki wyjątkowej różnorodności efektów kolorystycznych, blasku, brokatu i połyskliwości.

  – Mamy za sobą ponad 50 lat doświadczeń w opracowywaniu nowych generacji dekoracyjnych pigmentów efektowych, dzięki którym producenci mogą nadawać nowoczesny i podkreślający wysoką jakość wygląd szerokiej gamie swoich produktów – mówi Katarzyna Sztuka, kierownik zespołu Performance Materials w Merck. – Nasze pigmenty dekoracyjne nadają dodatkową wartość i polepszają pozycjonowanie produktów, dzięki m.in. szerokiej gamie efektów kolorystycznych, blasku, brokatu i połyskliwości. 

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...