• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Procesy Wspomagające

  Wydanie nr: 4(114)/2018

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  14.08.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Strona 2 z 4

  Rozwiązania Smart Service dla zoptymalizowania zasobów produkcyjnych

  Dostarczone usługi cyfrowe obejmują cały łańcuch wartości. Te usługi oparte na danych upraszczają uruchomienie, eksploatację i konserwację zakładów lakierniczych i innych przemysłowych zakładów produkcyjnych. 
  Indywidualnie konfigurowalne moduły Smart Service Solutions zapewniają między innymi szybkie czasy reakcji w przypadku awarii, konserwacji prewencyjnej, nieskomplikowane i niezawodne zamawianie części zamiennych, a także uproszczone procedury kwalifikacyjne dla personelu obsługującego – prowadzące do zoptymalizowania zasobów produkcyjnych i wysokiego wykorzystania możliwości instalacji.

  Chmura, aplikacje mobilne i kody QR zapewniają szybki dostęp

  Rozwiązania Smart Service są oparte na usłudze Service Cloud, która jest zgodna z najnowszymi standardami bezpieczeństwa informatycznego w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa danych. Usługa Cloud Service może zostać zintegrowana z istniejącymi rozwiązaniami chmurowymi. Jego centralna platforma administracyjna i usługowa składa się ze wszystkich specyficznych dla klienta informacji, maszyn, funkcji, danych i dokumentów. Interfejs do chmury zapewnia aplikacja Service dla urządzeń mobilnych. Ta aplikacja oferuje różne standardowe i dostosowane funkcje, które umożliwiają szybki, bezpośredni dostęp do dokumentów i usług. 

  Ponadto aplikacja umożliwia łatwą komunikację z zespołem serwisowym Eisenmann i pozwala użytkownikom zachować nadzór nad liniami produkcyjnymi z dowolnego miejsca na świecie w dowolnym momencie. 
  Kolejnym istotnym składnikiem Service Concept 4.0 jest identyfikacja wszystkich istotnych funkcjonalnie komponentów za pomocą kodów QR. Eisenmann już wdraża to w standardzie we wszystkich nowych zakładach.
  Standardowe usługi obejmują, na przykład, dokumentację online dostępną w chmurze, a informacje o linii i jej elementach są dostępne w dowolnym momencie. Ma to tę istotną zaletę, że dane są zawsze aktualne, w przeciwieństwie do drukowanej dokumentacji dostępnej wcześniej. Dla komponentów, które są zastępowane przez nowy wariant, są automatycznie zastępowane i rejestrowane za pomocą poprzedniego kodu QR. 
  Kod QR i funkcja skanowania aplikacji zapewniają, że każdy komponent może być jednoznacznie zidentyfikowany. Można wyświetlić informacje o jego funkcji, rysunku 3D lub – w zależności od komponentu – procedurę, schemat obwodu albo, na przykład, reprezentację odpowiedniej grupy pomp. W przyszłości kod QR będzie również zawierał funkcję umożliwiającą szybkie i bezpieczne zamawianie części zamiennej. 

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...