• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Procesy Wspomagające

  Wydanie nr: 4(114)/2018

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  14.08.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Strona 1 z 4

  Usługi oparte na danych zapewniają szybką i skuteczną obsługę klienta

  Rosnący poziom cyfryzacji zmienia przepływy pracy w produkcji przemysłowej i logistyce. To przejście może być płynne w połączeniu z odpowiednio zmodyfikowanymi, inteligentnymi rozwiązaniami usługowymi.

  Czwarta rewolucja przemysłowa jest już w toku i żadna firma nie może uniknąć jej konsekwencji. Celem jest tzw. Smart Factory, czyli Fabryka 4.0: środowisko produkcyjne, które organizuje się w dużej mierze bez interwencji człowieka, elastycznie reagując na zmieniające się wymagania. Osiąga się to poprzez inteligentnie połączone w sieć dane dotyczące stanu maszyn i komponentów fabryki oraz procesów i produktów. To powoduje fundamentalną zmianę nie tylko w produkcji przemysłowej i logistyce – inteligentne podejście do fabryki wpływa również na powiązane obszary biznesowe, takie jak obsługa klienta. 
  W konsekwencji opracowano przyszłościową, modułową koncepcję usług: Smart Service Solutions. – Rozwiązania Smart Service stanowią część ogólnej strategii korporacyjnej wdrażającej Industry 4.0 – wyjaśnia Holger Ernst, starszy wiceprezes w Eisenmann. – Celem jest uzyskanie optymalnego połączenia elastycznego sprzętu, inteligentnego oprogramowania i usług cyfrowych, co zapewnia maksymalną korzyść dla klientów. 

  Modułowy system kontroli produkcji E-MES firmy Enisco, będącej częścią Eisenmann, umożliwia fabryczne tworzenie sieci sprzętowej w dwóch wymiarach integracji: poziomo w całym procesie produkcyjnym i pionowo na wszystkich poziomach procesu. W tym celu system MES (Manufacturing Execution System) oparty na przeglądarce może rejestrować, analizować i wizualizować duże ilości danych. 
  W przyszłości klienci będą mogli łączyć własne systemy kontroli produkcji na całym świecie za pomocą aplikacji E-MES i platformy Internet of Things (IoT). Aby osiągnąć ten cel, Eisenmann połączył siły z 18 innymi firmami partnerskimi jako lider innowacji w stowarzyszeniu MindSphere Word. Celem tego wspólnego wysiłku jest zbudowanie i rozszerzenie opartego na chmurze, otwartego systemu operacyjnego MindSphere opracowanego przez firmę Siemens jako głównej, globalnej platformy IoT oraz przestrzeni do rozwoju nowych rynków cyfrowych. 


  Jako centralna platforma administracyjna i usługowa chmura zawiera wszystkie szczegółowe dla klienta informacje, jak: dane maszynowe, funkcje, dane i dokumenty, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem aplikacji serwisowej dla urządzeń mobilnych.
   


  Usługa Chmura i aplikacja Service obsługują także automatyczną wymianę informacji. Jeśli jakiś element instalacji działa nieprawidłowo, komunikat ostrzegawczy jest wysyłany automatycznie do chmury usługi. Stamtąd jest przekazywana do zarejestrowanych urządzeń.
   

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...