• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Procesy Wspomagające

    Wydanie nr: 3(125)/2020

    Artykuły branżowe

    Procesy Wspomagające

    ponad rok temu  20.07.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Elastyczne pierścienie magnetyczne do pomiaru na zakrzywionych powierzchniach.

    Elastyczne pierścienie magnetyczne do pomiaru na zakrzywionych powierzchniach.

    Strona 1 z 2

    Pomiar rozpuszczalnych soli zgodnie z PN–EN ISO 8502-9 i PN–EN ISO 8502-6 – metoda Bresle’a

    Tester rozpuszczalnych soli PosiTector SST firmy DeFelsko to prosty, trwały i dokładny sposób pomiaru zanieczyszczenia soli zgodnie z ISO 8502–9 oraz ISO 8502–6 – metoda Bresle’a. 

    Przed nałożeniem powłok ochronnych należy starannie przygotować i oczyścić podłoże stalowe, aby upewnić się, że spełni ono wymagania i zapobiegnie przedwczesnemu uszkodzeniu. W ramach tego przygotowania powierzchni powszechnie stosuje się ścierne czyszczenie strumieniowe w celu usunięcia produktów utleniania i istniejących powłok ze stali. Po odsłonięciu gołej powierzchni stalowej zawsze istnieje ryzyko zanieczyszczenia solami rozpuszczalnymi w wodzie, które naturalnie występują w środowisku.
    Rozpuszczalne sole nie są widoczne gołym okiem. Jeśli pozwoli im się pozostać na podłożu w wystarczających ilościach, mogą przeciągać wilgoć przez powłokę, powodując przedwczesne jej uszkodzenie w wyniku pęcherzyków osmotycznych lub oddzielania. W niektórych przypadkach sam środek ścierny może być zanieczyszczony materiałem rozpuszczalnym w wodzie (np. solami chlorkowymi lub siarczanowymi), który jest następnie przenoszony na powierzchnię stali podczas czyszczenia. Aby uniknąć przedwczesnych uszkodzeń powłok z powodu zanieczyszczenia solą, bardzo ważne jest, aby ilość rozpuszczalnych soli obecnych na oczyszczonej powierzchni nie przekraczała dopuszczalnych poziomów. Badanie soli rozpuszczalnych w wodzie przeprowadza się zgodnie z ISO 8502-9. W ramach tej metody ekstrakcję rozpuszczalnych zanieczyszczeń solnych do analizy przeprowadza się zgodnie z ISO 8502-6 – metodą Bresle’a. Mówiąc prosto, metoda ta polega na umieszczeniu objętości wody w komorze na powierzchni. Woda rozpuszcza sole obecne na powierzchni, podnosząc przewodność elektryczną wody. Zmierzony wzrost przewodnictwa określa stężenie rozpuszczalnych soli. Należy pamiętać, że nie ma „standardu przemysłowego” dla dopuszczalnych poziomów zanieczyszczenia powierzchni. Jako taka specyfikacja projektu musi wskazywać maksymalną ilość rozpuszczalnych soli, która może pozostać na powierzchni po nałożeniu powłoki.

    Sonda przewodności PosiTector SST Soluble Salt Tester znacznie upraszcza proces pomiaru zanieczyszczenia solą rozpuszczalną. Jest to prostszy i łatwiejszy sposób korzystania z metody Bresle’a. Po podłączeniu do korpusu miernika PosiTector Standard lub Advanced sonda przewodności PosiTector SST prowadzi użytkownika przez trzy proste kroki wymagane do wykonania pomiaru przewodności. Posiada specjalnie zaprojektowaną komórkę testową zoptymalizowaną pod kątem zakresu, rozdzielczości i objętości testowej metody Bresle’a. Wbudowany czujnik temperatury kompensuje dokładność odczytu i rejestruje temperaturę próbki podczas każdego pomiaru. Zmiana przewodności i gęstości powierzchniowej soli jest automatycznie obliczana, wyświetlana i zapisywana w pamięci w celu dalszego raportowania dzięki pakietowi oprogramowania PosiSoft firmy DeFelsko.   

    GALERIA ZDJĘĆ

    Lateksowe próbki jednorazowe.
    Positector 6000 z sondą SST.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...