• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Procesy Wspomagające

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  2 miesiące temu  15.04.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Usuwanie farby proszkowej jest niejako powiązane z malowanie proszkowym, ponieważ konieczność usuwania lakieru z zawieszek lakierniczych czy błędnie wylakierowanych elementów dotyczy praktycznie każdej lakierni. Oczyszczanie detali wadliwie pomalowanych za pomocą metody termicznej jest od wielu lat z powodzeniem stosowane w krajach europejskich.

  Proponowane przez Ecoline piece charakteryzują się dużą ekonomiką pracy, która wynika ze specjalnej konstrukcji. Piece zbudowane są z dwóch komór, pierwszej do wypalania detali w temperaturze około 450°C oraz drugiej komory dopalającej, gwarantującej dopalanie dymów przez ponad dwie sekundy w temperaturze 850°C. Dzięki tym parametrom zostają spełnione obowiązujące normy dotyczące emisji dymów do atmosfery.

  Wyposażenie pieców w dwustrefowy palnik podwyższa ich ekonomiczność, umożliwia dostosowanie mocy palnika do efektywnego zapotrzebowania termicznego w różnych fazach procesu pirolizy i w konsekwencji do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Instalacja pieca wyposażona jest także w skomputeryzowany system kontrolujący poszczególne fazy wypalania, system regulacji ciepła z mikroprocesorem i urządzenie wyłączające przy zbyt wysokim podwyższeniu temperatury.

  Wszystkie te elementy zapewniają stałą i precyzyjna kontrolę procesu pirolizy, umożliwiając uniknięcie nawet minimalnych zagrożeń związanych z deformacją detali.

  Więcej informacji TU

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...