• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Procesy Wspomagające

  Wydanie nr: 5(127)/2020

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  06.11.2020, ~ Administrator   

  Odporne na wysoką temperaturę, w różnych rozmiarach i wielokrotnego użytku

  Zmniejszona liczba dających się połączyć materiałów maskujących zabezpiecza większość dostępnych rozmiarów felg i niezawodnie chroni otwory na śruby i piastę tylnego koła przed nakładaną farbą. Maskowanie umożliwia szybkie i wydajne malowanie.

  Maskowanie felg podczas procesu malowania jest nadal wyzwaniem w branży: wszystkie otwory na śruby i tylną piastę koła muszą być niezawodnie zabezpieczone przed nanoszoną farbą, aby zapewnić prawidłowy montaż i uniknąć reklamacji klientów. Lakiernicy zwykle mają do czynienia z niewielką liczbą felg, ale za to z kilkoma ich rozmiarami, co bardzo utrudnia dobranie odpowiedniego maskowania do każdego rozmiaru. 
  Chociaż istnieje duży wybór standardowych produktów silikonowych i taśm maskujących, jak np. zielone krążki poliestrowe, do tej pory nie było konkretnego standardowego rozwiązania do maskowania felg. Global Mask specjalizuje się w opracowywaniu indywidualnie dopasowanych części gumowych i rozwiązań maskujących dla różnych gałęzi przemysłu. W związku z problemem z obecnymi materiałami maskującymi do felg firma Global Mask szukała sposobu na zabezpieczenie wielu rozmiarów felg przy użyciu zmniejszonej liczby elementów maskujących. Elementy te miały być odporne na wysoką temperaturę, pozostawać na felgach od procesu nałożenia podkładu do ostatecznego utwardzenia powłoki i nadawać się do ponownego użycia przez długi okres użytkowania.
  Po długiej fazie projektowania i we współpracy z niektórymi firmami zajmującymi się odnawianiem felg powstała nowa linia produktów Global Wheels. W tym celu opracowano różne gumowe krążki i gumowe zatyczki, które można ze sobą łączyć. Maskowanie mocuje się poprzez przeciągnięcie korków przez otwory w piaście. Aby umożliwić łatwą identyfikację różnych rozmiarów elementów maskujących stworzono system kolorów, w którym każdy kolor maskowania jest przypisany do określonego rozmiaru felgi. 

  Szybkie i wydajne malowanie

  Łatwiejsze nakładanie i zdejmowanie elementu maskującego w porównaniu z tradycyjnymi osłonami sprawia, że ​​proces malowania felg jest znacznie szybszy i bardziej wydajny. Materiały maskujące wytrzymują temperatury do 315°C, dzięki czemu można je bez straty czasu przymocować na początku procesu (nakładanie podkładu) i zdjąć po utwardzeniu powłoki. Jeśli wszystkie „wrażliwe” części zostaną zakryte, perfekcyjne wykończenie otworów na śruby i piasty tylnego koła można uzyskać już za pierwszym podejściem, bez żadnych problemów montażowych, dodatkowej pracy lub reklamacji klientów.

  Oszczędne rozwiązanie

  Ponieważ elementy maskujące Global Wheels są wielokrotnego użytku i w różnych rozmiarach, ich żywotność jest znacznie większa niż w przypadku konwencjonalnych osłon, więc ogólnie jest potrzebna mniejsza ich ilość. Ma to wpływ na obniżenie kosztów i zrównoważony proces produkcji. W branży malowania felg, a zwłaszcza w dziedzinie odnawiania felg, gdzie można znaleźć wiele małych firm realizujących wiele różnych bieżących projektów, zawsze pojawiają się nowe produkty i wyzwania. Dlatego ważne jest, aby duzi gracze na rynku również rozpoznawali małe potrzeby i starali się wypracować odpowiednie rozwiązania.      

  Brais Ponte
  sales@global-mask.com
  www.global-mask.com 

  Bezpłatny transport!
  Składając zamówienie na produkty firmy GlobalMask podaj hasło: GW-GLOBALMASK, a transport towaru będzie za darmo.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Gumowy element maskujący jest bezpiecznie zamocowany na feldze podczas całego procesu malowania.
  Po utwardzeniu powłoki element maskujący piastę można łatwo zdjąć.
  Gumowe krążki i gumowe korki można odpowiednio łączyć w zależności od rozmiaru felg.
  Maskowanie pozwala na doskonałe wykończenie otworów na śruby (po lewej) i tarczy tylnej piasty (po prawej).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik