• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Procesy Wspomagające

  Wydanie nr: 3(125)/2020

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  20.07.2020, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Specjalne rozwiązanie dla optymalnych rezultatów lakierowania

  Firma JÜRGEN EMPTMEYER GmbH, producent artykułów do zawieszania i maskowania w lakierowaniu przemysłowym, oprócz szerokiego standardowego asortymentu w zakresie haków i zawieszeń, ram, maskowania i środków pomocniczych, oferuje tak zwane rozwiązania „EMPTMEYER plus” dostosowane do wymagań klienta. Nie ma przy tym znaczenia, czy klient potrzebuje precyzyjnie dopasowanej ramy lakierniczej, wygiętych elementów z drutu, silikonowych osłon lub wycięcia z taśmy maskującej.

  Zalety specjalnego rozwiązania

  Ze względu na stale rosnące wymagania w branży lakierniczej standardowe zawieszenia i maskowania dla procesów lakierniczych często nie spełniają już wymagań firm lakierniczych. Z tego powodu coraz więcej lakierni polega na specjalnie wykonanych konstrukcjach. Na pierwszy rzut oka te rozwiązania często wydają się bardziej złożone i kosztowne, ale jeśli przyjrzymy się im bliżej, stwierdzimy, że koszty te szybko się zwrócą. Dzięki rozwiązaniom opracowanym specjalnie dla lakierowanego produktu poziom błędu jest znacznie zminimalizowany, a skuteczność zwiększona, ponieważ w ten sposób często możliwe jest powlekanie znacznie większej liczby produktów w tym samym czasie za pomocą jednego procesu lakierowania i optymalne wykorzystanie pola lakierowania.
  Firma JÜRGEN EMPTMEYER dba o swoich klientów od pomysłu do ukończenia produkcji seryjnej. Po szczegółowych dyskusjach jest opracowywany we własnej konstrukcji firmy JÜRGEN EMPTMEYER GmbH pierwszy prototyp. W drugiej fazie ten prototyp jest dokładnie testowany przez klienta i w razie potrzeby optymalizowany. Dopiero po udanej fazie testowej specjalnie opracowany produkt jest produkowany seryjnie w celu użycia w lakierni.

  Specjalne rozwiązania wykonane z silikonu

  Przy standardowym maskowaniu często nie jest możliwe optymalne maskowanie elementu. Z tego powodu JÜRGEN EMPTMEYER GmbH oferuje również indywidualne rozwiązanie tego problemu. Specjalne maskowanie wykonane z silikonu i tworzywa sztucznego opracowano w JÜRGEN EMPTMEYER GmbH na podstawie danych CAD, rysunków i dostarczonych próbek. Nowoczesna technologia CAD służy do opracowania praktycznego maskowania już na etapie projektu. Za pomocą drukarki 3D można wyprodukować pierwsze prototypy do celów testowych. W ten sposób można uniknąć czasochłonnego doszlifowywania projektu. Kolejnymi zaletami tych specjalnych rozwiązań są wysoka odporność na wysoką temperaturę i chemikalia, a także wielokrotne stosowanie maskowań. Często również nie jest konieczne czasochłonne wykańczanie, ponieważ element jest już optymalnie przykryty podczas procesu lakierowania.

  Obliczanie obciążenia granicznego na podstawie MES – dla większego bezpieczeństwa w lakierni

  Lakiernie, instalując ramy i uchwyty, pragną osiągnąć najlepszą możliwą wydajność. Pole lakiernicze powinno być użytkowane optymalnie, a obsługa powinna być możliwie najprostsza. Nie można przy tym jednak lekceważyć czynnika bezpieczeństwa. Z tego powodu JÜRGEN EMPTMEYER GmbH oferuje jako dodatkową usługę badania, obliczenia obciążenia granicznego haków i zawieszeń.
  Tak zwane badanie MES jest nowoczesną i bardzo elastyczną metodą dokonywania wiążących wyliczeń obciążenia granicznego. Dla lakierni, które chcą poprawić bezpieczeństwo swojego zakładu lub muszą sprostać wymaganiom zarządzania jakością, stanowi to opłacalną alternatywę dla kosztownych certyfikacji.    

  GALERIA ZDJĘĆ

  Innowacyjne pomysły – sprawdzone rozwiązania
  Innowacyjne pomysły – sprawdzone rozwiązania
  Innowacyjne pomysły – sprawdzone rozwiązania

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...