• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Procesy Wspomagające

  Wydanie nr: 6(110)/2017

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  18.12.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Profesjonalne odkurzacze NT marki Kärcher przeciwdziałają zagrożeniom pyłowym w miejscu pracy.

  Profesjonalne odkurzacze NT marki Kärcher przeciwdziałają zagrożeniom pyłowym w miejscu pracy.

  Strona 1 z 3

  Specyfika zagrożeń związanych z pyłem w zakładach przemysłowych i na placach budowy 

  Firma Kärcher, specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla branży utrzymania czystości, przygotowała kilka propozycji także dla zakładów przemysłowych, np. niezastąpione w walce z pyłem odkurzacze NT. Są one szczególnie polecane do branży budowlano-remontowej, jak również przedsiębiorstw obróbki drewna.

  W pracach budowlano-wykończeniowych bardzo często występują zagrożenia związane z pyłami osiągającymi duże stężenie na każdym etapie robót, podczas wykonywania różnych czynności. Groźne jest nie tylko zanieczyszczenie powstające w czasie obróbki materiałów, ale również pył, który mógł wcześniej osiąść na różnych powierzchniach, a w czasie pracy dostaje się do organizmu poprzez układ oddechowy. 
  Przeciwdziałanie zagrożeniom pyłowym w miejscu pracy wymaga zastosowania różnych rozwiązań i środków. W przypadku stanowiskowych systemów odpylających urządzenia oczyszczające są montowane bezpośrednio w miejscach, gdzie wytwarzany jest pył (np. przy obróbce drewna, kamienia). Można je stosować w zakładach produkcyjnych o profilu budowlanym, w warsztatach, ale również bezpośrednio na placach budowy i w miejscach wykonywania remontów. W tym segmencie urządzeń bardzo dobrze sprawdzają się profesjonalne odkurzacze NT marki Kärcher. Norma EN 60335-2-69

  wprowadza podział na trzy klasy pyłów i analogicznie do tego stosuje się różnej klasy odkurzacze:

  • L – do pyłów o wartościach granicznych > 1 mg/m3, stosowane przy drobnych pracach remontowo-budowlanych, (np. Kärcher NT 65/2 Tact²)
  • M – do pyłów o wartościach granicznych > 0,1 mg/m3, stosowane podczas obróbki materiałów budowlanych (np. Kärcher NT 35/1 Tact Te),
  • H – do pyłów o wartościach granicznych < 0,1 mg/m3; do usuwania bardzo groźnych, rakotwórczych pyłów.

  Zapylenie powietrza może być przyczyną wielu groźnych chorób. Czasami choroby są efektem częstego przebywania w otoczeniu dużego zapylenia powstałego przy pracy z materiałami pylącymi. Grupami szczególnie narażonymi na jego szkodliwe działanie są pracownicy zatrudnieni przy obróbce i cięciu drewna oraz wielu innych czynnościach powiązanych z materiałami sypkimi. W przypadku pylenia wtórnego potencjalne zagrożenie mogą stanowić takie zjawiska, jak cząsteczki ciał stałych oderwane od elementów maszyn i urządzeń, elementów konstrukcyjnych (np. podłogi lub ściany) lub wyposażenia pomieszczeń.

  Moc w kompaktowej obudowie

  Aby zminimalizować ryzyko związane z przebywaniem w obszarze silnie zapylonym, należy przedsięwziąć działania ochronne. Ważne jest, by podczas pracy mieć maseczkę ochronną. Wietrzenie pomieszczeń jest również zalecane. Co jednak zrobić, by szkodliwy pył nie unosił się w powietrzu? Należy go odessać. Firma Kärcher posiada w swojej ofercie wiele modeli odkurzaczy profesjonalnych, specjalnie zaprojektowanych do odsysania dużych ilości drobnego pyłu. Są to odkurzacze NT z systemami oczyszczania filtra Tact. System ten pozwala urządzeniom pracować bez spadku siły ssącej nawet podczas usuwania dużych ilości pyłu. Sprawia, że silny podmuch powietrza oczyszcza filtr i dzięki temu nie zapycha się on i maszyna może cały czas pracować na pełnych obrotach.

  Modele te to kompaktowe, mobilne odkurzacze, które bez problemu radzą sobie nawet z dużą ilością pyłu klasy M, czyli tego, który przy budowie i remoncie spotykamy najczęściej. Standardowo wyposażone w gniazdo do podłączenia elektronarzędzi odnajdują się doskonale podczas wszelkiego rodzaju prac. Siłę ssania reguluje się w tych modelach specjalnym pokrętłem umieszczonym na obudowie, co pozwala w wygodny sposób dopasować siłę ssania do swoich potrzeb. Płaski falisty filtr Eco umożliwia zarówno zbieranie bardzo drobnego pyłu klasy M, jak i wody. Zbiorniki odkurzaczy mają pojemność 35 i 45 litrów. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Odkurzacze NT idealnie nadają się do usuwania suchych zanieczyszczeń (kurzu, piasku), drobnych pyłów oraz wody.
  Odkurzacze NT to skuteczne maszyny, które radzą sobie z dużymi ilościami drobnego pyłu.

  Komentarze (2)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik