• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Badanie Powłok

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  Procesy Wspomagające

  6 miesięcy temu  13.10.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Ulepszona wersja sprawdzonego miernika grubości powłok QuintSonic łączy czujnik ultradźwiękowy bezpośrednio z wygodnym w użytkowaniu i wytrzymałym tabletem przemysłowym, wyposażonym w oprogramowanie niezbędne do analizy wyników. Miernik QuintSonic T służy do nieniszczącego pomiaru grubości powłok malarskich, tworzyw sztucznych i emalii na drewnie, plastiku, szkle, ceramice i metalu. Pomiary można wykonywać dla powłok posiadających do ośmiu warstw, indywidualnie dla każdej z nich. Urządzenie mierzy również grubość materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych i metali.

  Co wyróżnia miernik QuintSonic T?
  QuintSonic T to ulepszona wersja sprawdzonego miernika wersji 7. Składa się z inteligentnego czujnika ultradźwiękowego do pomiaru grubości powłoki SIDSP®, który został podłączony do tabletu przemysłowego wyposażonego w oprogramowanie do przetwarzania i analizy danych.

  Wszechstronność zastosowań
  QuintSonic T może mierzyć powłoki polimerowe, takie jak farby, lakiery czy inne materiały syntetyczne, a także powłoki szklane, ceramiczne lub metalowe na praktycznie każdym podłożu. Jest to jedyny miernik ultradźwiękowy, który posiada funkcję pomiaru powłoki na podłożach metalicznych i pomiaru tworzyw wzmocnionych włóknem.

  Nowoczesne rozwiązanie
  Inteligentna sonda miernika QuintSonic emituje ultradźwiękowe impulsy, które przechodzą przez badany materiał. Gdy wiązka przechodzi przez granicę dwóch ośrodków, część energii zostaje odbita. Sonda rejestruje ilość odbitej energii i na podstawie prędkości rozchodzenia się fali w danym medium, urządzenie zwraca grubość badanej warstwy. Miernik może przeprowadzić pomiar ośmiu powłok podczas jednej operacji.

  Szybkość odczytów i wygoda pracy
  Wyposażony w dotykowy 8-calowy wyświetlacz, QuintSonic oferuje przyjazny dla użytkownika graficzny przegląd wyników oraz prostą i intuicyjną obsługę. Oprogramowanie pomiarowe oferuje również przejrzystą strukturę danych z możliwością generowania raportów z testów. Instrument pozwala na dokonanie 40 odczytów na minutę, a dzięki niewielkiemu obszarowi pomiarowemu możliwe jest przeprowadzenie pomiarów nawet na małych lub zakrzywionych elementach.

  Miernik na każde warunki
  QuintSonic T jest również idealnie przystosowany do pracy w trudniejszych środowiskach ze względu na stopień ochrony IP 67 i MIL-STD 810 G oraz zastosowanie wyjątkowo odpornego szkła Gorilla.

  Szczegółowe informacje można uzyskać od oficjalnego dystrybutora urządzenia na rynek polski – Agencji Anticorr Gdańsk:

  www.anticorr.pl

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne