• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Badanie Powłok

  Wydanie nr: 2(118)/2019

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  ponad rok temu  29.04.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Mierniki grubości powłok MP0R oraz MP0R0.

  Mierniki grubości powłok MP0R oraz MP0R0.

  Kieszonkowe mierniki grubości powłok

  HELMUT FISCHER już od ponad 60 lat jest producentem dostarczającym rozwiązania z dziedziny pomiarów grubości powłok, analizy składu, mikrotwardości i badań materiałowych. Linia produktów obejmuje szerokie spektrum urządzeń do pomiarów i analiz dla różnorodnych aplikacji.

  Mierniki grubości powłok służą do precyzyjnego określenia grubości naniesionej warstwy funkcjonalnej lub dekoracyjnej. Ich atutem jest wytrzymała, przemyślana konstrukcja, ergonomiczny kształt oraz mobilność. Uznanie wśród wielu odbiorców i użytkowników zyskały przede wszystkim dzięki skuteczności i dokładności dokonywanych pomiarów. Urządzenia te dysponują bardzo czułymi i precyzyjnymi sondami, które pozwalają im w sposób całkowicie bezpieczny dla badanego materiału dokonać rzetelnej analizy. Charakteryzują się intuicyjnym i wygodnym interfejsem.
  Urządzenia kieszonkowe przeznaczone są do prostych, szybkich, nieniszczących pomiarów grubości powłok na niemal wszystkich metalach. Urządzenia serii MP0R charakteryzują się małymi wymiarami oraz zintegrowaną sondą. Umożliwiają wykonywanie pomiarów w trudnych warunkach tylko jedną ręką.

  Cechy:

  • urządzenia wykorzystują metodę indukcji magnetycznej i/lub metodę prądów wirowych
  • typowe zastosowania: metoda indukcji magnetycznej (np. powłoki z cynku, miedzi, farby na stali), metoda prądów wirowych (np. powłoki anodowe, lakiernicze na aluminium)
  • sonda zintegrowana z obudową lub na stałym przewodzie
  • wytrzymała węglikowa końcówka sondy i solidna obudowa
  • opatentowana kompensacja przewodnictwa (metoda wiroprądowa)
  • szybka obsługa jedną ręką – po prostu przyłóż sondę i odczytaj wynik pomiaru
  • dwa ciekłokrystaliczne wyświetlacze dla wygody odczytu we wszystkich położeniach urządzenia – nawet nad głową
  • akustyczna i optyczna sygnalizacja wykonania pomiaru
  • zasilanie bateryjne 2 × AA.

  Zastosowania:

  • powłoki ochronne
  • producenci farb
  • przemysł stoczniowy
  • konserwacja budynków.

  TYPY URZĄDZEŃ

  PERMASCOPE®
  Pomiary powłok metalicznych, niemagnetycznych, np. chrom, miedź, cynk, jak również farba, lakier, emalia czy plastik na stali i żeliwie. (Pomiar z wykorzystaniem metody indukcji magnetycznej zgodnie z ISO 2178, ASTM D7091). Urządzenie w szczególności przystosowane jest do bardzo precyzyjnych pomiarów cienkich powłok.

  ISOSCOPE®
  Pomiary farby, lakieru lub tworzywa sztucznego na niemagnetycznych podłożach metalicznych oraz powłok anodowych na aluminium. (Pomiar z wykorzystaniem metody prądów wirowych zgodnie z ISO 2360, ASTM D7091). Urządzenie przeznaczone w szczególności do bardzo precyzyjnych pomiarów cienkich powłok.

  DUALSCOPE®
  Bazujący na automatycznym rozpoznawaniu podłoża i połączeniu dwóch metod pomiarowych (indukcji magnetycznej i prądów wirowych zgodnie z ISO 2178, ASTM D7091 oraz ISO 2360). To uniwersalne urządzenie wykorzystuje się do pomiaru licznych powłok, zarówno na stali/żeliwie, jak i na nieferromagnetycznych metalach i materiałach nieprzewodzących.  

  ITA Polska
  www.ita-polska.com.pl       
                  

  GALERIA ZDJĘĆ

  Badanie grubości lakieru samochodowego.
  Badanie grubości powłoki cynkowej dużych konstrukcji budowlanych.
  Badanie grubości powłok antykorozyjnych elewacji.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...