• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Badanie Powłok

    Wydanie nr: 3(101)/2016

    Artykuły branżowe

    Badanie Powłok

    ponad rok temu  20.05.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 1 z 3

    BYK Gardner GmbH jest od wielu lat liderem w branży producentów oprzyrządowania do kontroli jakości farb, lakierów i powłok. Dr Heinrich Byk, syn żydowskich emigrantów ze wschodniej Polski, założył swą firmę chemiczną w Berlinie w latach 70. XIX wieku. Sukcesy kolejnych lat działalności i rozwoju wieńczy anonsowane w tym roku rozszerzenie palety oferowanych wyrobów.

    Firma BYK Gardner, na globalnym rynku znana powszechnie producentom samochodów i ich poddostawcom, dba także o swych odbiorców wśród czołowych producentów farb i lakierów. Należą do nich takie marki, jak Akzo Nobel, Axalta, PPG, BASF - i to nie tylko w dziedzinie wyrobów dla przemysłu samochodowego, ale także farb przemysłowych czy dekoracyjnych. Właśnie z myślą o tych klientach BYK Gardner proponuje od maja 2016 roku wiele nowości.

    Wagi laboratoryjne Sartorius

    W najnowszym katalogu firmy pojawiają się modele serii Entris – popularne wagi analityczne w umiarkowanych cenach, modele od 120 g do 8200 g. Seria Quintix z kolei to najnowsze, nowoczesne modele wag laboratoryjnych umożliwiające ważenie procentowe, wyznaczanie gęstości, korzystanie z funkcji statystycznych. Dokonując wyboru, bierzemy najczęściej pod uwagę zakres wagi, rozdzielczość i dokładność odczytu, a także wielkość szalek.

    Wiskozymetry rotacyjne serii BYKO-VISC

    BYK Gardner debiutuje nową serią wiskozymetrów rotacyjnych w tradycyjnych zakresach niskiej, średniej i wysokiej lepkości wraz z szeroką gamą odpowiednich wrzecion. Byko-visc Basic to podstawowy, ekonomiczny wiskozymetr ogólnego przeznaczenia, mierzący prędkość obrotową, moment %, lepkość w cP lub mPa•s. Wiskozymetry Byko-visc Basic EX oraz Advanced i Advanced EX przeznaczone są do laboratoriów kontroli jakości oraz badań i rozwoju. Dodatkowe funkcje obejmują między innymi oznaczanie współczynników ścinania, gęstości, temperatury, programowanie badania przez operatora. Najbardziej zaawansowana wersja przyrządów to Byko-visc Premium, współpracująca z dwukierunkowym oprogramowaniem Byko-visc Software, umożliwiającym automatyczne pobieranie danych i pełne programowanie badań. Wiskozymetry serii Byko-visc mają menu obsługowe w języku polskim (fot. 1).

    Goniometr kieszonkowy typu PGX+

    To wygodny przyrząd do badania jakości powierzchni ze względu na ich czystość, przyczepność, napięcie powierzchniowe czy zdolność trwałego zadrukowania. Obiektem badań mogą być różnego rodzaju powłoki, także polimerowe, folie, papier lub szkło. PGX+ ustawiany jest bezpośrednio na próbce bez potrzeby specjalnego jej przygotowywania. Precyzyjna pompa dozuje krople wielkości 0,5 μl, a zintegrowana kamera wideo dostarcza, za pośrednictwem portu USB, obraz do komputera. Dedykowane oprogramowanie wylicza i analizuje statyczny i dynamiczny kąt zwilżania, napięcie powierzchniowe, energię, własności absorpcyjne. Przyrząd jest szczególnie przydatny do oceny skutecznego przygotowania koronowego powierzchni.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Fot. 1. Wiskozymetr serii Byko-visc.
    Fot. 2. Karty testowe Byko-Charts.
    Fot. 3. Laboratoryjny piec gradientowy.
    Fot. 4. Połyskomierz micro-TRI-gloss.
    Fot. 5. Spektrofotometr BYK-mac.
    Fot. 6. Tester udarowy Falling Dart Impact Tester.
    Fot. 7. Tester Gardner-Scrub.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 3(101)/2016

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne