Szukaj

  Badanie Powłok

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  6 miesięcy temu  23.10.2018, ~ Administrator   

  Laboratorium badań fizykochemicznych Grupy ICA zostało założone w 2002 roku, aby umożliwić testowanie parametrów eksploatacyjnych lakierów. Obecnie obszar całkowicie poświęcony tej działalności, nazwany Performance Lab, zatrudnia zespół wysoko wykwalifikowanych chemików i jest wyposażony w innowacyjne przyrządy do oceny produktu lakierniczego zarówno w stanie ciekłym, jak i po aplikacji oraz wysuszeniu.

  Performance Lab otrzymuje ponad 3000 próbek rocznie i w tym samym okresie wykonuje prawie 5000 badań prowadzonych w oparciu o ponad 200 różnych testów dla sektora wyposażenia wnętrz, stolarki okiennej i drzwiowej, podłóg i szkła. Każdy test jest wykonywany zgodnie z głównymi normami krajowymi i międzynarodowymi (UNI, EN, DIN, ISO, itp.).

  Personel jest na bieżąco informowany o przepisach regulujących wymagania branżowe, poprzez uczestnictwo w kursach i konferencjach oraz kontakt z najbardziej prestiżowymi instytutami badawczymi, uniwersytetami, stowarzyszeniami branżowymi i wiodącymi firmami w branży drzewno-meblarskiej i szklanej. Dzięki zdobytej przez lata wiedzy, niektórzy chemicy z tego laboratorium biorą również udział w grupach roboczych UNI (Włoska Jednostka Normalizacyjna), opracowujących przepisy w zakresie oceny powierzchni lakierowanych.

  Bezpośredni kontakt zarówno z działem badawczo-rozwojowym, jak i produkcyjnym pozwala Performance Lab zaoferować klientowi wysoce wykwalifikowaną pomoc w wyborze cyklu lakierniczego, który najlepiej spełni wymagania dotyczące parametrów eksploatacyjnych określone w obowiązujących przepisach.

  Usługa oferowana przez Performance Lab jest przeznaczona dla klientów Grupy ICA oraz każdego, kto chce ocenić własności swojego produktu gotowego (meble, stolarka okienna i drzwiowa, parkiet, szkło płaskie, szkło gospodarcze itp.). Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z zespołem techników tworzących formuły z obszaru badań i rozwoju oraz z klientami, laboratorium fizykochemiczne odgrywa aktywną rolę w rozwoju nowych technologii aplikacji i w kontroli zgodności produktów głównymi warunkami branżowymi (LEED, IKEA, ANSI BIFMA, FIRA itp.).

  Dzięki badaniom opartym na normach europejskich i międzynarodowych lub na wewnętrznych metodach opracowanych z biegiem lat, laboratorium Performance Lab Grupy ICA jest w stanie ocenić najbardziej różnorodne właściwości fizykochemiczne powierzchni lakierowanych: od twardości i odporności chemicznej, przez parametry trwałości przy ekspozycji na zewnątrz, aż po emisje wewnętrzne (indoor) produktów do wnętrz.

  Dostępność nowoczesnych przyrządów (reometr, granulometr DLS, DSC, spektrofotometr IR, spektrofotometr UV-VIS, GC-FID, GC-MS  z autosamplerem, HPLC, mikroskop FT-IR, DMA), które dokładnie analizują wszystkie właściwości lakieru w stanie ciekłym, pozwala Grupie ICA optymalizować formuły również z chemicznego punktu widzenia i oceniać z naukową precyzją stałość poszczególnych składników.

  Więcej informacji: https://www.icagroup.pl/pl/pl/performance-lab

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony