• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Badanie Powłok

  Wydanie nr: 2(130)/2021

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  5 miesięcy temu  20.04.2021, ~ Administrator   

  Kontrola jakości lakierowanych powłok

  Powłoki lakiernicze to ważna część gospodarki, która odpowiada za zabezpieczenie produktów, części i konstrukcji przed wpływem warunków otoczenia. Oprócz tej ważnej funkcji znaczenie ma również wygląd elementów pokrytych odpowiednią powłoką. Obecnie, kiedy estetyka wykonania jest traktowana przez wielu klientów na równi z funkcjonalnością, to nie bez znaczenia jest fakt możliwości zmierzenia, czy dana partia lakierów jest na przykład taka sama jak ta sprzed roku. Rozwijając znaczenie słów „taka sama” w przypadku wyglądu, mamy na myśli ten sam odcień koloru, połysku i tekstury powłoki po jej wyschnięciu.

  Jak więc podejść do tematu oceny wyglądu? Na początku warto upewnić się, czy zależy nam tylko na sprawdzeniu koloru powłoki, czy może zależy nam na możliwości wpływania na kolor, bo jesteśmy firmą produkcyjną lub w niedalekiej przyszłości planujemy zainwestować w taką linię. 
  Jeżeli nasze kontrole skupiają się wokół płaskich elementów, to warto zapoznać się z nowoczesnym spektrofotometrem Konica Minolta CM-26dG. Jest to urządzenie w geometrii d/8, a zatem posługując się samym urządzeniem możemy mierzyć w trybach SCI, SCE lub obu jednocześnie. Obsługa przyrządu jest prosta i intuicyjna. Od momentu włączenia spektrofotometr prowadzi nas przez kalibrację i nie pozwoli pracować, jeśli nie została ona poprawnie wykonana. Żeby nie zaprzątać sobie głowy ilością komunikatów, to urządzenie jest tak skonstruowane, żeby pokazywać informacje tylko wtedy, gdy coś jest nie tak. Spektrofotometr jest lekki i dobrze leży w ręku....

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Przenośny spektrofotometr CM-26dG.
  Spektrofotometr stacjonarny CM-36dG.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony