• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Badanie Powłok

  Wydanie nr: 4(144)/2023

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  7 miesięcy temu  31.08.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Czym są pęczniejące powłoki ognioodporne?

  Pęczniejące powłoki ognioodporne są nanoszone na stalowe wzmocnienia konstrukcyjne, takie jak belki, kanały, rury i kolumny rurowe, aby chronić ich integralność strukturalną podczas pożaru. DeFelsko posiada w swojej ofercie nieniszczące mierniki grubości powłok, które są idealne do pomiaru grubości suchej warstwy tych powłok. Dodatkowo dostępne są mierniki punktu rosy, zapewniające, że powłoki są nakładane w idealnych warunkach środowiskowych.

  Chociaż stal nie pali się, może zostać poważnie osłabiona, gdy jest wystawiona na działanie wysokich temperatur przez dłuższy czas, jak na przykład podczas pożaru budynku. Uważa się, że takie uszkodzenia doprowadziły do zawalenia się wież World Trade Center. Po ataku z 11 września 2001 r. zwraca się większą uwagę na rozwój i stosowanie lepszych i trwalszych powłok pęczniejących.
  Po wystawieniu na działanie ognia powłoka pęczniejąca na ogół zwiększa swoją grubość od 15 do 30 razy, tworząc grubą warstwę pianki, która chroni stal, izolując ją termicznie od ciepła. Niektórzy producenci donoszą o nawet 100-krotnej rozszerzalności w nieokreślonych warunkach. W ramach procesu rozszerzania większość powłok wytwarza zewnętrzną warstwę przypominającą popiół. W miarę trwania pożaru powłoka z popiołu ulega erozji i odsłania pozostałą powłokę pęczniejącą, aby utworzyć więcej zwęglenia. W zależności od...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(144)/2023

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne