• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Badanie Powłok

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  ponad rok temu  18.03.2021, ~ Administrator   

  Czujniki z opatentowaną technologią ROI zapewniają systemom SpecMetrix bardzo wysoką precyzję pomiaru grubości powłoki.

  Czujniki z opatentowaną technologią ROI zapewniają systemom SpecMetrix bardzo wysoką precyzję pomiaru grubości powłoki.

  Amerykański producent urządzeń do pomiaru grubości powłok SpecMetrix otrzymał patent na wykorzystywaną w nich autorską technologię ROI.

  Systemy SpecMetrix firmy Sensory Analytics zapewniają możliwość pomiaru grubości powłoki zarówno bezpośrednio w lakierni, jak i w procesach kontroli jakości oraz B+R. Każdy składa się z zestawu czujników realizujących precyzyjny pomiar w czasie rzeczywistym – i to niezależnie od liczby nałożonych warstw. Ich działanie bazuje na technologii wzmocnionej interferencji optycznej (ruggedized optical interference – ROI), na którą firma właśnie otrzymała amerykański patent.

  – Patent znacznie rozszerza zakres ochrony naszej własności intelektualnej w odniesieniu do linii produktów SpecMetrix – podkreśla Greg Frisby, globalny menedżer ds. przemysłowych zastosowań systemów SpecMetrix w firmie Sensory Analytics. – Ułatwi nam on zwiększenie sprzedaży tych systemów na rynkach przemysłowych, w tym obróbki metali, opakowań, automotive, produkcji elektroniki i obróbki szkła.

  Ogromną zaletą systemu SpecMetrix jest możliwość pomiaru grubości powłok także bezpośrednio w trakcie procesu ich wytwarzania, co pozwala uniknąć wielu błędów, w tym pogorszenia jakości na skutek nałożenia zbyt cienkiej lub zbyt grubej warstwy powłoki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata