• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 01.09-30.11 Julian

  Badanie Powłok

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  ponad rok temu  18.03.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Czujniki z opatentowaną technologią ROI zapewniają systemom SpecMetrix bardzo wysoką precyzję pomiaru grubości powłoki.

  Czujniki z opatentowaną technologią ROI zapewniają systemom SpecMetrix bardzo wysoką precyzję pomiaru grubości powłoki.

  Amerykański producent urządzeń do pomiaru grubości powłok SpecMetrix otrzymał patent na wykorzystywaną w nich autorską technologię ROI.

  Systemy SpecMetrix firmy Sensory Analytics zapewniają możliwość pomiaru grubości powłoki zarówno bezpośrednio w lakierni, jak i w procesach kontroli jakości oraz B+R. Każdy składa się z zestawu czujników realizujących precyzyjny pomiar w czasie rzeczywistym – i to niezależnie od liczby nałożonych warstw. Ich działanie bazuje na technologii wzmocnionej interferencji optycznej (ruggedized optical interference – ROI), na którą firma właśnie otrzymała amerykański patent.

  – Patent znacznie rozszerza zakres ochrony naszej własności intelektualnej w odniesieniu do linii produktów SpecMetrix – podkreśla Greg Frisby, globalny menedżer ds. przemysłowych zastosowań systemów SpecMetrix w firmie Sensory Analytics. – Ułatwi nam on zwiększenie sprzedaży tych systemów na rynkach przemysłowych, w tym obróbki metali, opakowań, automotive, produkcji elektroniki i obróbki szkła.

  Ogromną zaletą systemu SpecMetrix jest możliwość pomiaru grubości powłok także bezpośrednio w trakcie procesu ich wytwarzania, co pozwala uniknąć wielu błędów, w tym pogorszenia jakości na skutek nałożenia zbyt cienkiej lub zbyt grubej warstwy powłoki.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...