• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Badanie Powłok

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  ponad rok temu  08.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Komora do badań w rozpylonej solance. TestAn SaltCab

  Komora do badań w rozpylonej solance. TestAn SaltCab

  Strona 1 z 2

  Laboratorium Agencji Anticorr − najwyższe standardy badań powłok 

  W aktualnej rzeczywistości, w której występuje trend do podnoszenia wymagań w zakresie kontroli i zapewniania jakości, następuje wyraźny wzrost inwestycji na rzecz tego typu działań.

  Podstawowe przyrządy i urządzenia pomiarowe nie stanowią znaczącego kosztu, lecz w miarę rozszerzania zakresu pomiarów i badań rosnąć będą koszty inwestycyjne związane z budową działu kontroli jakości, laboratorium, ich wyposażenia w sprzęt i oprogramowanie oraz utrzymanie sprzętu. Nie do pominięcia są również koszty pracownicze, w tym koszty szkoleń i uzyskania uprawnień.
  Wszystko to powoduje, że po stronie działu kontroli jakości jest ogromny zakres czynności, które w przypadku wystąpienia potrzeby wykonania odosobnionych lub niestandardowych testów i badań, mogą wiązać się nie tylko z wysokimi kosztami, ale również z potencjalnymi opóźnieniami związanymi z czasochłonnością ich wdrożenia.
  Dlatego interesującym i opłacalnym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług laboratorium zewnętrznego. Szczególnie przydatne może to być w przypadku badań i metod wykonywanych jednorazowo lub okazjonalnie, a które związane są z wykorzystaniem kosztownego sprzętu lub zaawansowanych metod badawczych. Za skorzystaniem z usług zewnętrznego laboratorium przemawiają nie tylko kwestie ekonomiczne i proceduralne, lecz również czysto pragmatyczna wygoda. Badania i testy zlecone przeprowadza się według ustalonych metod i procedur, znając koszt i czas ich wykonania.

  Laboratorium Agencji Anticorr Gdańsk posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, rozbudowane zaplecze techniczne w postaci zaawansowanych sprzętów i urządzeń oraz wieloletnie doświadczenie. Dzięki uzyskaniu akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji nr AP 204 przez laboratorium wzorcujące i AB 1828 przez laboratorium badawcze zapewnione jest wykonywanie działań i procedur wynikających z zakresu akredytacji zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Co więcej, Agencja Anticorr jest w stanie stworzyć i wdrożyć wewnętrzne normy jakości dostosowane do danej produkcji konkretnej firmy, w przypadku, gdy nie ma ogólnodostępnych norm, na które można się powołać. Firma uczestniczyła też w kilkunastu projektach mających na celu stworzenie zakładowego systemu kontroli jakości, nawet w przypadkach, gdy takie standardy wcześniej nie występowały dla danego sektora produkcji.
  W związku z powyższym Agencja Anticorr Gdańsk może podjąć się następującego zakresu usług − z podziałem na przykładowe obszary działań:

  1. Sprawdzenia i wzorcowania 
  Wyposażenie używane do badań i/lub wzorcowań, w tym wyposażenie do pomiarów pomocniczych (np. warunków środowiskowych), które ma znaczący wpływ na dokładność lub miarodajność wyników badania, wzorcowania lub pobierania próbki, powinno być wzorcowane przed oddaniem do użytkowania. Obowiązek nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym zwykle wynika z ustalonego w instytucji czy przedsiębiorstwie sposobu spełnienia wymagań właściwej normy, w tym wymagań w zakresie wzorcowania przyrządów. 

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ pomyst 1 ponad rok temu Jeśli chodzi o sprawdzenie realnego stanu auta, to polecam ten kierunek - https://www.historiaszkod.pl/s... Tak można naprawdę mocno zweryfikować auto. Nie ma ryzyka, że coś pójdzie w złym kierunku.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji