• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Badanie Powłok

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  Kolorymetria

  2 miesiące temu  03.04.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Przemysł na całym świecie coraz bardziej intensywnie wprowadza zmiany w myśl idei czwartej rewolucji przemysłowej (określanej jako Przemysł 4.0). Głównymi jego koncepcjami stały się: coraz większa automatyzacja oraz robotyzacja produkcji. Ale zarówno stosowanie rozwiązań robotycznych, jak i rozszerzanie możliwości automatyzacji działań znajduje zastosowanie już nie tylko w działach samej produkcji, ale także kontroli jakości.

  Odpowiedzią na wyzwania stawiane działom kontroli jakości jest seria urządzeń do automatycznego pomiaru powłok firmy BYK Gardner. Rodzinę urządzeń ROBOTIC otwierają połyskomierze micro-gloss ROBOTIC pozwalające na w pełni zautomatyzowany pomiar połysku powierzchni. Urządzenia te nie wymagają montażu na ramionach robotycznych (choć istnieje taka możliwość), co znacznie redukuje koszt takiej instalacji. Dodatkowo urządzenia serii mico-gloss ROBOTIC, w zależności od stopnia połysku produktu, pozwalają na pomiar bezdotykowy, niezwykle cenny w niektórych aplikacjach.

  Urządzenia serii ROBOTIC pozwalają na ciągłe, automatyczne i wykluczające błędy ludzkie gromadzenie danych pomiarowych, dzięki czemu otrzymujemy wiarygodną i reprezentatywną ilość wyników o dużo wyższym stopniu powtarzalności. Następnie wyniki te wykorzystywane są do generowanych automatycznie analiz trendów i informacji o stabilności produkcji w raportach smart-chart. Dzięki temu pracownicy działów kontroli jakości nie muszą już sami prowadzić pracochłonnych pomiarów, a jedynie interpretować wyniki raportów i reagować w przypadku odchylenia, którejś z wartości kluczowych dla produkcji. Powoduje to, że czynnik ludzki wykorzystany jest do pracy czysto analitycznej, co znacząco wpływa na wyższą efektywność wykorzystania zasobów.

  Więcej o metodach i teoriach pomiarowych TU

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...